This page uses content from Wikipedia and is licensed under CC BY-SA.

U18-EM i friidrett 2018 – Wikipedia

U18-EM i friidrett 2018
Generell informasjon
VertsbyGyőr
VertslandUngarn Ungarn
Arena(er)Győr
Dato5. til 8. juli 2018

U18-EM i friidrett 2018 (Ungdoms-EM i friidrett 2018) ble arrangert i Győr i Ungarn fra 5. til 8. juli 2018, og var det andre U18-EM i friidrett som ble arrangert.[1] Dette mesterskapet er for utøvere fra 15 til 17 år.

Medaljevinnere

Menn

Løpsøvelser

Øvelse Gull Sølv Bronse
100 meter
detaljer
Raphael Bouju
NederlandNederland Nederland
10,64 Dominik Illovszky
UngarnUngarn Ungarn
10,70 Pål Haugen Lillefosse
NorgeNorge Norge
10,72 NYB
200 meter
detaljer
Alexander Czysch
Tyskland Tyskland
21,15 =CR Daniel Regenfuß
Tyskland Tyskland
21,19 Jiří Pechar
TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia
21,31
400 meter
detaljer
Lorenzo Benati
ItaliaItalia Italia
46,85 CR NYB Ethan Brown
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
46,87 PB Ludovic Ouceni
FrankrikeFrankrike Frankrike
47,01 PB
800 meter
detaljer
Max Burgin
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
1:47,36 CR Eric Guzmán
SpaniaSpania Spania
1:49,19 PB João Miguel Peixoto
PortugalPortugal Portugal
1:49.42 NYB
1500 meter
detaljer
Kane Elliott
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
3:55,26 CR Bence Apáti
UngarnUngarn Ungarn
3:55,53 Andrej Paulíny
SlovakiaSlovakia Slovakia
3:55,58 NYB
3000 meter
detaljer
Thomas Keen
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
8:27,38 Ömer Amaçtan
TyrkiaTyrkia Tyrkia
8:28,04 PB Ryan Oosting
NederlandNederland Nederland
8:28,22 PB
110 meter hekk
detaljer
Sam Bennett
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
13,19 CR Kenny Fletcher
FrankrikeFrankrike Frankrike
13,49 Nick Rüegg
SveitsSveits Sveits
13,74
400 meter hekk
detaljer
Martin Fraysse
FrankrikeFrankrike Frankrike
Dániel Huller
UngarnUngarn Ungarn
50,63 CR Ikke tildelt Karl Johnson
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
50,90 NYB
2000 meter hinder
detaljer
Baptiste Guyon
FrankrikeFrankrike Frankrike
5:43,92 CR Pol Oriach
SpaniaSpania Spania
5:46,81 PB Etson Barros
PortugalPortugal Portugal
5:49,79 NYB
Medleystafett
detaljer
ItaliaItalia Italia
Federico Manini
Federico Guglielmi
Francesco Domenico Rossi
Lorenzo Benati
Luca Pierani*
1:53,01 EYL TyrkiaTyrkia Tyrkia
Konuralp Tiritoğlu
Kaan Gacar
Kubilay Ençu
Ilyas Çanakçı
Tibet Sancak*
1:53,84 PolenPolen Polen
Rafał Łupiński
Adam Łukomski
Jakub Pająk
Mikołaj Kotyra
Szymon Szachniewicz*
Patryk Grzegorzewicz*
1:53,97
10 km kappgang
detaljer
Davide Finocchietti
ItaliaItalia Italia
45:01,33 Aldo Andrei
ItaliaItalia Italia
45:03,50 Özgür Topsakal
TyrkiaTyrkia Tyrkia
45:09,22 PB

Tekniske øvelser

Øvelse Gull Sølv Bronse
Høydehopp
detaljer
Dominic Ogbechie
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
2,16 =PB Oleh Doroshchuk
UkrainaUkraina Ukraina
2,13 Nikola Mujanović
SerbiaSerbia Serbia
2,10
Stavsprang
detaljer
Pål Haugen Lillefosse
NorgeNorge Norge
5,46 CR Baptiste Thiery
FrankrikeFrankrike Frankrike
5,30 PB Eerik Haamer
EstlandEstland Estland
5,10 NYB
Lengdehopp
detaljer
Nick Schmahl
Tyskland Tyskland
7,60 Davide Favro
ItaliaItalia Italia
7,29 Bryan Mucret
FrankrikeFrankrike Frankrike
7,22
Tresteg
detaljer
Batuhan Çakır
TyrkiaTyrkia Tyrkia
15,62 Carl af Forselles
SverigeSverige Sverige
15,36 PB Rustam Mammadov
AserbajdsjanAserbajdsjan Aserbajdsjan
15,16 PB
Kulestøt
detaljer
Aliaksei Aleksandrovich
HviterusslandHviterussland Hviterussland
20,97 NYB Carmelo Musci
ItaliaItalia Italia
20,37 PB Piotr Goździewicz
PolenPolen Polen
18,88
Diskos
detaljer
Yasiel Brayan Sotero
SpaniaSpania Spania
64,31 CR Fabian Weinberg
NorgeNorge Norge
58,84 Gracjan Kozak
PolenPolen Polen
57,76
Slegge
detaljer
Myhaylo Kokhan
UkrainaUkraina Ukraina
87,82 WYB Valentin Andreev
Bulgaria Bulgaria
81,41 NYB Tomasz Ratajczyk
PolenPolen Polen
76,01 PB
Spydkast
detaljer
Marek Mucha
PolenPolen Polen
80,01 CR Gerasimos Kalogerakis
Hellas Hellas
77,45 PB Topias Laine
FinlandFinland Finland
75,83 PB

Mangekamp

Øvelse Gull Sølv Bronse
Tikamp
detaljer
Aleksandr Komarov
Autoriserte nøytrale utøvere Autoriserte nøytrale utøvere
7703 Oļegs Kozjakovs
LatviaLatvia Latvia
7663 Sven Jansons
NederlandNederland Nederland
7604

Kvinner

Løpsøvelser

Øvelse Gull Sølv Bronse
100 meter
detaljer
Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir
IslandIsland Island
11,741 Pamera Losange
FrankrikeFrankrike Frankrike
Boglárka Takács
UngarnUngarn Ungarn
11,747 Ikke tildelt
200 meter
detaljer
Rhasidat Adeleke
IrlandIrland Irland
23,52 EYL Gemima Joseph
FrankrikeFrankrike Frankrike
23,60 PB Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir
IslandIsland Island
23,73
400 meter
detaljer
Barbora Malíková
TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia
52,66 CR Marie Scheppan
Tyskland Tyskland
52,82 PB Olesya Soldatova
Autoriserte nøytrale utøvere Autoriserte nøytrale utøvere
53,09 PB
800 meter
detaljer
Keely Hodgkinson
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
2:04,84 PB Sophie O'Sullivan
IrlandIrland Irland
2:06,05 Gaël de Coninck
SverigeSverige Sverige
2:06,14
1500 meter
detaljer
Sarah Healy
IrlandIrland Irland
4:18,71 PB Emily Williams
StorbritanniaStorbritannia Storbritannia
4:22,11 Klaudia Kazimierska
PolenPolen Polen
4:22,90
3000 meter
detaljer
Sarah Healy
IrlandIrland Irland
9:18,05 PB İnci Kalkan
TyrkiaTyrkia Tyrkia
9:24,01 PB Alessia Zarbo
FrankrikeFrankrike Frankrike
9:25,25 PB
100 meter hekk
detaljer
Martine Hjørnevik
NorgeNorge Norge
13,26 EYL Zoë Sedney
NederlandNederland Nederland
13,34 Johanna Plank
ØsterrikeØsterrike Østerrike
13,40 NYB
400 meter hekk
detaljer
Gisèle Wender
Tyskland Tyskland
58,88 PB Emma Silvestri
ItaliaItalia Italia
59,04 PB Lena Pressler
ØsterrikeØsterrike Østerrike
59,11 NYB
2000 meter hinder
detaljer
Léna Lebrun
FrankrikeFrankrike Frankrike
6:35,41 =WYB Claire Palou
FrankrikeFrankrike Frankrike
6:39,20 Paula Schneiders
Tyskland Tyskland
6:40,00 PB
Medleystafett
detaljer
ItaliaItalia Italia
Rebecca Menchini
Noemi Cavalleri
Alessia Cappabianca
Chiara Gherardi
Eleonora Foudraz*
2:07,46 PB NYB TsjekkiaTsjekkia Tsjekkia
Tereza Marková
Barbora Šplechtnová
Veronika Milotová
Barbora Malíková
Barbora Hůlková*
Denisa Folková*
2:09,41 RomaniaRomania Romania
Bianca Toader
Vanessa Balaci
Maria Scrob
Adina Cîrciogel
2:09,99
5 km kappgang
detaljer
Hanna Zubkova
HviterusslandHviterussland Hviterussland
22:45,47 CR Ólga Fiáska
Hellas Hellas
23:39,12 Simona Bertini
ItaliaItalia Italia
24:18,80 PB

Tekniske øvelser

Øvelse Gull Sølv Bronse
Høydehopp
detaljer
Yaroslava Mahuchikh
UkrainaUkraina Ukraina
1,94 PB Jessica Kähärä
FinlandFinland Finland
1,83 PB Maria Kochanova
Autoriserte nøytrale utøvere Autoriserte nøytrale utøvere
1,83
Stavsprang
detaljer
Leni Wildgrube
Tyskland Tyskland
4,26 PB Emma Brentel
FrankrikeFrankrike Frankrike
4,16 NYB Krystsina Kantsavienka
HviterusslandHviterussland Hviterussland
4,00
Lengdehopp
detaljer
Tilde Johansson
SverigeSverige Sverige
6,33 Emma Piffaretti
SveitsSveits Sveits
6,25 Spiridoula Karidi
Hellas Hellas
6,23 NYB
Tresteg
detaljer
María Vicente
SpaniaSpania Spania
13,95 PB Aleksandra Nacheva
Bulgaria Bulgaria
13,88 Jessica Kähärä
FinlandFinland Finland
13,29 NYB
Kulestøt
detaljer
Lizaveta Dorts
HviterusslandHviterussland Hviterussland
17,34 Nina Capațina
Moldova Moldova
17,27 Alida van Daalen
NederlandNederland Nederland
17,08
Diskos
detaljer
Violetta Ignatyeva
Autoriserte nøytrale utøvere Autoriserte nøytrale utøvere
54,56 PB Alida van Daalen
NederlandNederland Nederland
52,93 PB Özlem Becerek
TyrkiaTyrkia Tyrkia
51,93
Slegge
detaljer
Valeriya Ivanenko
UkrainaUkraina Ukraina
73,25 Sara Killinen
FinlandFinland Finland
69,52 PB Stavroula Kosmidou
Hellas Hellas
65,98
Spydkast
detaljer
Aliaksandra Konshyna
HviterusslandHviterussland Hviterussland
56,71 PB Münevver Hancı
TyrkiaTyrkia Tyrkia
56,28 Gedly Tugi
EstlandEstland Estland
55,28 NYB

Mangekamp

Øvelse Gull Sølv Bronse
Sjukamp
detaljer
María Vicente
SpaniaSpania Spania
6221 WYB, PB Kristīne Blaževiča
LatviaLatvia Latvia
5629 PB Chiara-Belinda Schuler
ØsterrikeØsterrike Østerrike
5615 PB

Deltakerland

1135 deltakere (538 menn og 597 kvinner) fra 50 land forventes å delta.[2]

Rekorder

Mesterskapsreorder

Navn Land Øvelse Resultat Runder Dato
Hanna Zubkova HviterusslandHviterussland Hviterussland 5000 meter kappgang 22:45,47 Finale 5. juli
Sara Killinen FinlandFinland Finland Sleggekast 67,25 m Kvalifisering 5 juli
Valeriya Ivanenko UkrainaUkraina Ukraina Sleggekast 74,36 m Kvalifisering 5. juli
Patience Jumbo-Gula IrlandIrland Irland 100 meter 11,59 (+0.7 m/s) Semifinale 5. juli

Referanser

  1. ^ «Györ set to welcome Europe’s top U18 prospects». Arkivert fra originalen 3. januar 2018. Besøkt 29. desember 2017. 
  2. ^ «Final Entries - Athletes List by event» (PDF). EAA. 28. juni 2018. Besøkt 5. juli 2018. 

Eksterne lenker