This page uses content from Wikipedia and is licensed under CC BY-SA.

Norgesmesterskapet på ski 2013 – Wikipedia

Norgesmesterskapet på ski 2013 var norgesmesterskapet i de nordiske grenene skihopping, langrenn og kombinert. Norgesmesterskapet på ski 2013 del 1 ble arrangert på Gåsbu i regi av Vang Skiløperforening fra 24. til 28. januar. Del 2 ble arrangert på Budor i regi av Nordbygda/Løten Ski fra 5. til 7. april mens hoppøvelsene ble arrangert på Rena 17. til 18. november 2012.[1]

Stadion og arenaer

Rena Hamar Løten
Renabakkene Gåsbu Budor
Vangsaasen Hamar.jpg

Resultater

Skihopping

Menn

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Storbakke
detaljer
Anders Fannemel Rune Velta Anders Jacobsen
Normalbakke
detaljer
Tom Hilde Anders Fannemel Anders Jacobsen
Andreas Stjernen
Laghopp
detaljer
Akershus våpen.svg Akershus Nord-Trøndelag våpen.svg Nord-Trøndelag Buskerud våpen.svg Buskerud

Kvinner

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Normalbakke
detaljer
Anette Sagen Jenny Synnøve Hagemoen Gyda Enger

Langrenn

Menn

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
15 km fristil
detaljer
Martin Johnsrud Sundby Finn-Hågen Krogh Sjur Røthe
Sprint klassisk
detaljer
Pål Golberg Ånund Lid Byggland Eirik Brandsdal
2 x 15 km jaktstart med skibytte
detaljer
Petter Northug Didrik Tønseth Martin Johnsrud Sundby
3 x 10 km stafett
detaljer
Byåsen Strindheim Leksvik
Lagsprint fristil
detaljer
Røa Kjelsås Rustad
50 km fristil
detaljer
Martin Johnsrud Sundby Simen Østensen Hans Christer Holund
Øystein Pettersen

Kvinner

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
10 km fristil
detaljer
Marit Bjørgen Therese Johaug Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Sprint klassisk
detaljer
Maiken Caspersen Falla Celine Brun-Lie Marit Bjørgen
2 x 7,5 km jaktstart med skibytte
detaljer
Marit Bjørgen Therese Johaug Heidi Weng
3 x 5 km stafett
detaljer
Varden Heming Oppdal
Lagsprint fristil
detaljer
Heming Njård Oppdal
30 km fristil
detaljer
Astrid Uhrenholdt Jacobsen Heidi Weng Silje Øyre Slind

Kombinert

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Normalbakke, 10 km Gundersen
detaljer
Magnus Krog Håvard Klemetsen Jan Schmid
Normalbakke, 10 km strafferundeløp
detaljer
Håvard Klemetsen Mikko Kokslien Ole Martin Storlien

Skihopping

Kvinner

Normalbakke

Plass Utøver Klubb Poeng
Gull Anette Sagen Helfjell 239,5
Sølv Jenny Synnøve Hagemoen Gausdal 203,0
Bronse Gyda Enger Hernes 186,0
4. Line Jahr Vikersund 175,0
5. Maren Lundby Kolbukameratene 163,0
6. Synne Steen-Hansen Pors 133,0

Dato: 17. november 2012
Tid: 08:30
Sted: Renabakkene

Menn

Storbakke

Plass Utøver Klubb Poeng
Gull Anders Fannemel Hornindal 270,9
Sølv Rune Velta Lommedalen 251,9
Bronse Anders Jacobsen Ringkollen 249,7
4. Tom Hilde Asker 245,0
5. Anders Bardal Steinkjer 239,8
6. Vegard Swensen Asker 239,2

Dato: 18. november 2012
Tid: 13:05
Sted: Renabakkene

Normalbakke

Dato: 17. november 2012
Tid: 08:30
Sted: Renabakkene

Laghopp

Plass Utøvere Klubb Poeng
Gull Kim René Elverum Sorsell
Simen Key Grimsrud
Espen Enger Halvorsen
Tom Hilde
Akershus våpen.svg Akershus 953,0
Sølv Andreas Stjernen
Vegard Haukø Sklett
Ole Marius Ingvaldsen
Anders Bardal
Nord-Trøndelag våpen.svg Nord-Trøndelag 943,0
Bronse Mats Berggaard
Daniel-André Tande
Knut Jokerud Strand
Anders Jacobsen
Buskerud våpen.svg Buskerud 858,5
4. Robert Johansson
Sondre Myhre
Leif Marius Hagemoen
Fredrik Bjerkeengen
Oppland våpen.svg Oppland 808,5
5. Espen Røe
Jonas Gropen Søgård
Mathis Rebne Stenseth
Sigurd Nymoen Søberg
Hedmark våpen.svg Hedmark 787,0
6. Jonas Sandell
Alexander Henningsen
Tord Markussen Hammer
Johann André Forfang
Troms våpen.svg Troms 750,5

Dato: 17. november 2012
Tid: 14:30
Sted: Renabakkene

Langrenn

Kvinner

10 km fristil

Plass Utøver Klubb Tid
Gull Marit Bjørgen Rognes 2.52,7
Sølv Therese Johaug Nansen + 37,0
Bronse Astrid Uhrenholdt Jacobsen Heming + 52,2
4. Heidi Weng BUL + 1.04,9
5. Martine Ek Hagen BUL + 1.33,7
6. Marthe Kristoffersen Varden + 1.46,1

Dato: 24. januar
Tid: 10:30
Sted: Gåsbu



Sprint klassisk

Dato: 25. januar
Tid: 13:00
Sted: Gåsbu

2 x 7,5 km jaktstart med skibytte

Plass Utøver Klubb Tid
Gull Marit Bjørgen Rognes 42.25,3
Sølv Therese Johaug Nansen + 0,2
Bronse Heidi Weng IL i BUL + 56,6
4. Maiken Caspersen Falla Gjerdrum + 2.13,7
5. Martine Ek Hagen IL i BUL + 2.15,3
6. Astrid Øyre Slind Oppdal + 2.48,9

Dato: 26. januar
Tid: 10:30
Sted: Gåsbu

3 x 5 km stafett

Dato: 27. januar
Tid: 10:30
Sted: Gåsbu

Lagsprint fristil

Dato: 5. april
Tid: 10:30
Sted: Budor

30 km klassisk

Dato: 6. april
Tid: 10:30
Sted: Budor

Menn

15 km fristil

Plass Utøver Klubb Tid
Gull Martin Johnsrud Sundby 39.59,2
Sølv Finn-Hågen Krogh + 5,1
Bronse Sjur Røthe + 41,6
4. Tord Asle Gjerdalen + 1.01,4
5. Chris Jespersen + 1.09,5
6. Øystein Pettersen + 1.13,6

Dato: 24. januar
Tid: 10:30
Sted: Gåsbu



Sprint klassisk

Dato: 25. januar
Tid: 13:00
Sted: Gåsbu

2 x 15 km jaktstart med skibytte

Dato: 26. januar
Tid: 12:45
Sted: Gåsbu

3 x 10 km stafett

Dato: 27. januar
Tid: 12:30
Sted: Gåsbu

Lagsprint fristil

Dato: 5. april
Tid: 10:30
Sted: Budor

50 km klassisk

Plass Utøver Klubb Tid
Gull Martin Johnsrud Sundby Røa 2:12:27,7
Sølv Simen Østensen Fossum + 1:58,2
Bronse Hans Christer Holund Lyn + 2:44,8
Bronse Øystein Pettersen Lillomarka + 2:44,8
5. Daniel Myrmæl Helgestad Byåsen + 3:27,0
6. Stian Remseth Andresen Lyn + 3:27,7

Dato: 6. april
Tid: 10:30
Sted: Budor

Kombinert

Herrer

10 km Gundersen

Plass Utøver Klubb Tid
Gull Magnus Krog Høydalsmo 28.00,9
Sølv Håvard Klemetsen Kautokeino + 37,7
Bronse Jan Schmid Sjetne + 47,3
4. Gudmund Storlien MjøsSki + 51,8
5. Truls Sønsthagen Johansen Elverum + 1.49,5
6. Audun Hokholt Skimt + 1.56,1

Dato: 25. januar/26. januar
Sted: Renabakkene/Gåsbu

5x2 km Penalty race

Plass Utøver Klubb Tid
Gull Håvard Klemetsen Kautokeino 25.55,8
Sølv Mikko Kokslien Søre Ål + 30,4
Bronse Ole Martin Storlien MjøsSki + 31,1
4. Magnus Krog Høydalsmo + 32,8
5. Truls Sønsthagen Johansen Elverum + 38,5
6. Gudmund Storlien MjøsSki + 56,5

Dato: 25. januar/27. januar
Sted: Renabakkene/Gåsbu

Referanser

  1. ^ Program for Ski-NM 2013 Arkivert 7. desember 2013 hos Wayback Machine. – skinm2013.no

Eksterne lenker