This page uses content from Wikipedia and is licensed under CC BY-SA.

Norgesmesterskapet i sandvolleyball – Wikipedia

Susanne Glesnes vant 5 NM i sandvolleyball fra 2000 til 2007. Hun spilte sammen med Kathrine Maaseide.

Norgesmesterskapet i sandvolleyball arrangeres årlig for menn og kvinner, senior og aldersbestemte klasser. Sandvolleyball og NM organiseres av Norges Volleyballforbund.

Senior

Menn

Utgave Gull Sølv Bronse
Stavanger 2019
(25.–27. jun.)
Hendrik Mol
Mathias Berntsen
Lars Retterholt
Daniel Bergerud
Svein Solhaug
Jonas Tomter
Stavanger 2018
(14.–16. aug.)
Svein Solhaug
Lars Retterholt
Martin Spinnangr
Tarjei Skarlund
Jonas Tomter
Stian Opsahl
Oslo 2017
(25.–27. aug.)
Mathias Berntsen
Anders Mol
Tarjei Skarlund
Martin Spinnangr
Jon Magnus Jørstad
Jørn Olav Gamlemoen
Oslo 2016
(2.–4. sep.)
Øivind Hordvik
Mathias Berntsen
Tarjei Skarlund
Martin Spinnangr
Svein Solhaug
Daniel Bergerud
Oslo 2015
(28.–30. aug.)
Iver Horrem
Geir Eithun
Øivind Hordvik
Lars Fredrik Tvinde
Lars Retterholt
Bjarte Usken
Oslo 2014
(22.–24. aug.)
Iver Horrem
Geir Eithun
Christian Sørum
Runar Sannarnes
Øivind Hordvik
Bjarte Usken
Drammen 2013
(17.–18. aug.)
Øivind Hordvik
Morten Kvamsdal
Henning Kjemperud Olsen
Daniel Bergerud
Iver Horrem
Geir Eithun
Drammen 2012
(17.–19. aug.)
Øivind Hordvik
Morten Kvamsdal
Mathias Loftesnes
Lars Fredrik Tvinde
Lars Retterholt
Hendrik Mol
Lier 2011
(26.–28. aug.)
Iver Horrem
Øivind Hordvik
Jørre Kjemperud
Kim Hellum
Vegard Høidalen
Geir Eithun
2010
(16.–18. jun.)
Iver Horrem
Øivind Hordvik
Martin Spinnangr
Tarjei Skarlund
Jørre Kjemperud
Vegard Høidalen
Asker 2009
(12.–14. jun.)
Tarjei Skarlund
Martin Spinnangr
Jørre Kjemperud
Vegard Høidalen
Øivind Hordvik
Kjell Arne Gøranson
Ålesund 2008
(25.–27. jul.)
Jørre Kjemperud
Tarjei Skarlund
Bjørn Maaseide
Iver Horrem
Eskil Holtan
Øyvind Wergeland
Hønefoss 2007
(17.–19. aug.)
Jarle Huseby
Kim Hellum
Vegard Høidalen
Kjell Arne Gøranson
Eskil Holtan
Øyvind Wergeland
Kristiansand 2006
(18.–20. aug.)
Jørre Kjemperud
Tarjei Skarlund
Iver Horrem
Bård Inge Pettersen
Espen Gøranson
Bjørn Ingeborgrud
Trondheim 2005 
(19.–21. aug.)
Iver Horrem
Bård Inge Pettersen
Jan Kvalheim
Bjørn Maaseide
Vegard Høidalen
Terje Øvergård
Trondheim 2004 
(26.–28. aug.)
Jørre Kjemperud
Vegard Høidalen
Jon Grydeland
Espen Gøranson
Tarjei Skarlund
Kjell Arne Gøranson
Kolbotn 2003
(27.–28. sep.)
Jørre Kjemperud
Vegard Høidalen
Iver Horrem
Bård Inge Pettersen
Bjørn Ingeborgrud
Magne Kobbevik
Trondheim 2002
(23.–26. aug.)
Jørre Kjemperud
Vegard Høidalen
Bjørn Maaseide
Iver Horrem
Jarle Huseby
Tarjei Skarlund
Skien 2001
(15.–18. sep.)
Bjørn Maaseide
Iver Horrem
Ronny Berntsen
Tarjei Skarlund
Martin Engvik
Ragnar Wisløff
Mandal 2000
(1.–2. sep.)
Jørre Kjemperud
Vegard Høidalen
Iver Horrem
Bjørn Maaseide
Jan Kvalheim
Kjell Arne Gøranson
Mandal 1999
(24.–27. jul.)
Vegard Høidalen
Jørre Kjemperud
Kjell Arne Gøranson
Iver Horrem
Ronny Berntsen
Tarjei Skarlund
Mandal 1998
(1.–4. aug.)
Vegard Høidalen
Jørre Kjemperud
Jan Kvalheim
Bjørn Maaseide
Jostein Olimstad
Jetmund Berntsen
Mandal 1997
(1.–5. aug.)
Jan Kvalheim
Bjørn Maaseide
Jørre Kjemperud
Vegard Høidalen
Jarle Huseby
Terje Kolsvik
Mandal 1996
(3.–7. aug.)
Jan Kvalheim
Bjørn Maaseide
Jørre Kjemperud
Vegard Høidalen
Jetmund Berntsen
Jostein Olimstad
Mandal 1995
(5.–9. aug.)
Jan Kvalheim
Bjørn Maaseide
Jørre Kjemperud
Are Hjeltnes
Kåre Mol
Jetmund Berntsen
Mandal 1994
(18.–21. jul.)
Jan Kvalheim
Bjørn Maaseide
Jørre Kjemperud
Are Hjeltnes
Bård Grøttum
Terje Kolsvik
Mandal 1993
(30. jul.–1. aug.)
Jan Kvalheim
Bjørn Maaseide
Jørre Kjemperud
Are Hjeltnes
Bård Grøttum
Terje Kolsvik

Kvinner

Utgave Gull Sølv Bronse
Stavanger 2019
(25.–27. jun.)
Victoria Faye Kjølberg
Ane Guro Hjortland
Janne Hordvik
Ingrid Lunde
Sunniva Helland-Hansen
Hanne Haugen Zylstra
Stavanger 2018
(14.–16. aug.)
Victoria Faye Kjølberg
Ane Guro Hjortland
Janne Pedersen
Emilie Olimstad
Ingrid Lunde
Oda Ulveseth
Oslo 2017
(25.–27. aug.)
Janne Pedersen
Hanne Haugen Zylstra
Oda Ulveseth
Ingrid Lunde
Victoria Faye Kjølberg
Ane Guro Hjortland
Oslo 2016
(2.–4. sep.)
​​Janne Pedersen
Hanne Haugen Aas
Janne Kongshavn
Victoria Faye Kjølberg
Oda Ulveseth
Ingrid Lunde
Oslo 2015
(28.–30. aug.)
Janne Kongshavn
Hanne Haugen Aas
Ane Guro Hjortland
Tarina Gilen
Cindy Treland
Janne Pedersen
Oslo 2014
(22.–24. aug.)
Janne Kongshavn
Victoria Faye Kjølberg
Vilde Solvoll
Ingrid Lunde
Cindy Treland
Janne Pedersen
Drammen 2013
(17.–18. aug.)
Cindy Treland
Janne Pedersen
Janne Kongshavn
Rita Eritsland
Irmelin Sannarnes
Ane Guro Hjortland
Drammen 2012
(17.–19. aug.)
Cindy Treland
Janne Pedersen
Janne Kongshavn
Ane Guro Hjortland
Kjersti Hansen
Rita Eritsland
Lier 2011
(26.–28. aug.)
Kathrine Maaseide
Ingrid Tørlen
Janne Kongshavn
Ragnhild Aas
Rita Eritsland
Cindy Treland
2010
(16.–18. jun.)
Ingrid Tørlen
Vilde Solvoll
Janne Kongshavn
Ragnhild Aas
Rita Eritsland
Cindy Treland
Asker 2009
(12.–14. jun.)
Nila Håkedal
Ingrid Tørlen
Kathrine Maaseide
Janne Kongshavn
Ragnhild Aas
Siri Bjørkesett
Ålesund 2008
(25.–27. jul.)
Nila Håkedal
Ingrid Tørlen
Susanne Glesnes
Kathrine Maaseide
Kristine Wiig
Janne Kongshavn
Hønefoss 2007
(17.–19. aug.)
Susanne Glesnes
Kathrine Maaseide
Kristine Wiig
Janne Kongshavn
Kristine Fossen
Ragnhild Aas
Kristiansand 2006
(18.–20. aug.)
Nila Håkedal
Ingrid Tørlen
Kathrine Maaseide
Susanne Glesnes
Kristine Wiig
Eydis Dalen
Trondheim 2005
(19.–21. aug.)
Nila Håkedal
Ingrid Tørlen
Kathrine Maaseide
Kristine Wiig
Mari Evensen
Cathrine Evensen
Trondheim 2004
(26.–28. aug.)
Nila Håkedal
Ingrid Tørlen
Susanne Glesnes
Kathrine Maaseide
Mari Evensen
Cathrine Evensen
Kolbotn 2003
(27.–28. sep.)
Susanne Glesnes
Kathrine Maaseide
Nila Håkedal
Ingrid ​Tørlen
Hilde Schjerven
Toril Øyan
Trondheim 2002
(23.–26. aug.)
Susanne Glesnes
Kathrine Maaseide
Nila Håkedal
Ingrid Tørlen
Heidi Byberg
Kristine Wiig
Skien 2001
(15.–18. sep.)
Susanne Glesnes
Kathrine Maaseide
Lise Roald Hansen
Nila Håkedal
Mari Evensen
Cathrine Lekven
Mandal 2000
(1.–2. sep.)
Susanne Glesnes
Kathrine Maaseide
Sølvi Byberg
Heidi Larsen
Heidi Byberg
Kristine Wiig
Mandal 1999
(24.–27. jul.)
Sølvi Byberg
Heidi Larsen
Susanne Glesnes
Kathrine Maaseide
Hedvig Bleken
Berit Vølstad
Mandal 1998
(1.–4. aug.)
Marit Erlandsen
Gro Kateraas
Sølvi Byberg
Heidi Larsen
Nila Håkedal
Lise R. Hansen
Mandal 1997
(1.–5. aug.)
Sølvi Byberg
Heidi Larsen
Marit Erlandsen
Gro Kateraas
Inger Margit Bondevik
Eva Roald Hansen
Mandal 1996
(3.–7. aug.)
Sølvi Byberg
Heidi Larsen
Gro Kateraas
Marit Erlandsen
Ragni Hestad
Merita Berntsen Mol
Mandal 1995
(5.–9. aug.)
Ragni Hestad
Merita Berntsen
Sølvi Byberg
Heidi Larsen
Inger Margit Bondevik
Eva Roald Hansen
Mandal 1994
(18.–21. jul.)
Ragni Hestad
Merita Berntsen
Sølvi Byberg
Heidi Larsen
Inger Margit Bondevik
Eva Roald Hansen
Mandal 1993
(30. jul.–1. aug.)
Kristin Walstad
Gro Kateraas
Sølvi Byberg
Randi Pettersen
Hanne Abelset
Hild Mæsel

Eksterne lenker