This page uses content from Wikipedia and is licensed under CC BY-SA.

Norgesmesterskapet i orientering 2009 – Wikipedia

Norgesmesterskapet i orientering 2009 bestod av flere arrangementer som i 2009 kåret norgesmestere i orientering.

Hovedmesterskapet ble arrangert i Holtålen 10.-13. september. Kongepokalene ble vunnet av Marianne Andersen og Øystein Kvaal Østerbø.

Kvinner

Sprint

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Marianne Andersen Konnerud IL 15.19
Sølvmedalje Elise Egseth Wing OK 15.24
Bronsemedalje Anne Margrethe Hausken Halden SK 15.25

Dato: 29. august
Sted: Brevik
Lengde: 2.47 km

Mellomdistanse

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Marianne Andersen Konnerud IL 36.28
Sølvmedalje Ingunn Weltzien IL Tyrving 36.55
Bronsemedalje Hanne Sandstad SK Freidig 38.07

Dato: 12. september
Sted: Ålen

Langdistanse

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Marianne Andersen Konnerud IL 1.11.51
Sølvmedalje Heidi Østlid Bagstevold Kongsberg OL 1.13.03
Bronsemedalje Anne Margrethe Hausken Halden SK 1.13.29

Dato: 10. september
Sted: Haltdalen

Ultralang distanse

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Tone Wigemyr Bækkelagets SK 2.07.32
Sølvmedalje Nicole Ragvin Nydalens SK 2.23.23
Bronsemedalje Irene Beate Øhrn Arnevik Kristiansand OK 2.26.34

Dato: 1. august
Sted: Odda
Lengde: 16.3 km

Nattorientering

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Anne Margrethe Hausken Halden SK 1.06.09
Sølvmedalje Siri Ulvestad Heming/Njård OL 1.17.39
Bronsemedalje Elise Egseth Wing OK 1.18.15

Dato: 3. april
Sted: Haugesund
Lengde: 7.7 km

Stafett

Plass Utøvere Klubb Tid
Gullmedalje Vendula Klechova
Anne Margrethe Hausken
Kajsa Nilsson
Halden SK 2.06.41
Sølvmedalje Line Hagman
Mali Fjogstad Nielsen
Mari Fasting
NTNUI 2.08.48
Bronsemedalje Maren Jansson Haverstad
Anette Baklid
Marianne Andersen
Konnerud IL 2.11.24

Dato: 13. september
Sted: Holtålen

Menn

Sprint

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Øystein Kvaal Østerbø Wing OK 15.10
Sølvmedalje Lars Skjeset NTNUI 15.29
Bronsemedalje Olav Lundanes Halden SK 15.33

Dato: 29. august
Sted: Brevik
Lengde: 2.91 km

Mellomdistanse

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Anders Skarholt Asker SK 40.20
Sølvmedalje Emil Wingstedt Halden SK 40.54
Bronsemedalje Olav Lundanes Halden SK 41.24

Dato: 12. september
Sted: Ålen

Langdistanse

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Olav Lundanes Halden SK 1.36.40
Sølvmedalje Øystein Kvaal Østerbø Wing OK 1.43.26
Bronsemedalje Håvard Lucasen Ås-UMB Orientering 1.43.58

Dato: 10. september
Sted: Haltdalen

Ultralang distanse

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Anders Nordberg Halden SK 2.34.57
Sølvmedalje Håvard Lucasen Ås-UMB Orientering 2.47.12
Bronsemedalje Jon Duncan Kristiansand OK 2.49.04

Dato: 1. august
Sted: Odda
Lengde: 24.7 km

Nattorientering

Plass Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Anders Nordberg Halden SK 1.08.26
Sølvmedalje Håvard Lucasen Ås-UMB Orientering 1.08.55
Bronsemedalje Øystein Kvaal Østerbø Wing OK 1.08.55

Dato: 3. april
Sted: Haugesund
Lengde: 9.7 km

Stafett

Plass Utøvere Klubb Tid
Gullmedalje Emil Wingstedt
Mattias Karlsson
Olav Lundanes
Halden SK 2.34.30
Sølvmedalje Jostein Nørbech
Rune Strandberg
Lars Skjeset
NTNUI 2.39.26
Bronsemedalje Ola Berger
Mathias Bjugan
Øystein Kvaal Østerbø
Wing OK 2.40.55

Dato: 13. september
Sted: Holtålen

Kilder