This page uses content from Wikipedia and is licensed under CC BY-SA.

Håndball-VM 2019 for menn – Wikipedia

Current sport.svg Denne artikkelen inneholder informasjon om et pågående eller nylig avsluttet sportsarrangement.
Informasjonen kan være utdatert eller komme til å endres etter hvert som arrangementet skrider fram.
Håndball-VM 2019 for menn
Arrangement
Lag i sluttspillet24
VertslandDanmark Danmark
Tyskland Tyskland
Arenaer6 (i 6 vertsbyer)
Dato10.–27. januar 2019
Navigasjon
2017 Frankrike   2021

Håndball-VM 2019 for menn er det 26. mesterskapet i håndball for menn og arrangeres i Danmark og Tyskland. Arrangementet går av stabelen i januar 2019. Dette blir andre gangen Danmark er vertsnasjon og åttende gangen Tyskland er vertsnasjon.

Kvalifiserte nasjoner

Dato Sted Plasser Kvalifisert
Vertsnasjon 28. oktober 2013 N/A 2 Danmark Danmark
Tyskland Tyskland
Håndball-VM 2017 11.–29. januar 2017 Frankrike Frankrike 1 Frankrike Frankrike
Afrikamesterskapet 17.–27. januar 2018 Gabon Gabon 3 Angola Angola
Egypt Egypt
Tunisia Tunisia
Asiamesterskapet 18.–28. januar 2018 Sør-Korea Sør-Korea 4 Bahrain Bahrain
Qatar Qatar
Saudi-Arabia Saudi-Arabia
Korea Korea[1]
Europamesterskapet 12.–28. januar 2018 Kroatia Kroatia 1 Spania Spania
Europeisk kvalifiseringsturnering 25. oktober 2017 – 14. juni 2018 flere 9 Island Island
Kroatia Kroatia
Republikken Makedonia Makedonia
Norge Norge
Russland Russland
Serbia Serbia
Sverige Sverige
Ungarn Ungarn
Østerrike Østerrike
Panamerikamesterskapet 16.–24. juni 2018 Grønland Grønland 3 Argentina Argentina
Brasil Brasil
Chile Chile
«Sistesjansen» (Wildcard) 10. mai 2018 N/A 1 Japan Japan

Arenaer

København Herning Berlin
Royal Arena Jyske Bank Boxen Mercedes-Benz Arena
Kapasitet: 14 500 Kapasitet: 15 000 Kapasitet: 14 800
RoyalArena 20170811 N8B0024 (36517811566).jpg Jyske Bank Boxen.jpg Mercedes-Benz Arena Berlin August 2015.JPG
München Köln Hamburg
Olympiahalle München Lanxess Arena Barclaycard Arena
Kapasitet: 12 000 Kapasitet: 20 000 Kapasitet: 13 800
Olympic hall and Olympiaturm.JPG Köln deutz kölnarena.jpg Barclaycard-Arena-Hamburg-Aussendarstellung.JPG

Gruppespillet

Gruppe A

Lag K V U T + - MF P
Frankrike Frankrike 5 4 1 0 138 113 +25 9
Tyskland Tyskland 5 3 2 0 142 110 +32 8
Brasil Brasil 5 3 0 2 127 129 −2 6
Russland Russland 5 1 2 2 131 127 +4 4
Serbia Serbia 5 1 1 3 127 146 −19 3
Korea Korea 5 0 0 5 124 164 −40 0
10. januar 2019
18:15
Korea Korea 19–30 Tyskland Tyskland Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 13 500
Dommer(e): Gjeding, Hansen (DEN)
Jang, Kang T. 4 (10–17) Gensheimer 7
2 minutters utvisning 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

11. januar 2019
18:00
Serbia Serbia 30–30 Russland Russland Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 10 468
Dommer(e): Kleven, Jørum (NOR)
N. Ilić 6 (16–16) Dibirov 12
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
11. januar 2019
20:30
Brasil Brasil 22–24 Frankrike Frankrike Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 10 529
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Toledo 8 (13–16) Guigou, Mem 6
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort

12. januar 2019
15:30
Russland Russland 34–27 Korea Korea Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 10 039
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović (MNE)
Sjisjkarjov 7 (20–13) Kang J., Park K. 4
2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
12. januar 2019
18:15
Tyskland Tyskland 34–21 Brasil Brasil Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 13 500
Dommer(e): Kleven, Jørum (NOR)
Gensheimer 10 (15–8) Toledo 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort
12. januar 2019
20:30
Frankrike Frankrike 32–21 Serbia Serbia Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 13 500
Dommer(e): Gjeding, Hansen (DEN)
Fabregas, Remili 5 (15–12) Radivojević 6
2 minutters utvisning Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

14. januar 2019
15:30
Serbia Serbia 22–24 Brasil Brasil Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 10 211
Dommer(e): Gjeding, Hansen (DEN)
Marsenić, Radivojević 5 (11–14) Toledo 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
14. januar 2019
18:00
Russland Russland 22–22 Tyskland Tyskland Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 13 500
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Dibirov 8 (10–12) Gensheimer 8
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
14. januar 2019
20:30
Frankrike Frankrike 34–23 Korea Korea Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 10 331
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović (MNE)
Remili 7 (17–16) Kang T. 7
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

15. januar 2019
15:30
Russland Russland 23–25 Brasil Brasil Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 9 011
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović (MNE)
Dibirov, Zjitnikov 6 (17–16) Borges 7
2 minutters utvisning 1×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
15. januar 2019
18:00
Korea Korea 29–31 Serbia Serbia Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 11 953
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Kang J. 12 (16–14) Vorkapić 7
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort
15. januar 2019
20:30
Tyskland Tyskland 25–25 Frankrike Frankrike Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 13 500
Dommer(e): Gjeding, Hansen (DEN)
Tre spillere 4 (12–10) Mahé 9
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning

17. januar 2019
15:30
Brasil Brasil 35–26 Korea Korea Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 8 933
Dommer(e): Kleven, Jørum (NOR)
Borges 6 (18–10) Kang J. 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
17. januar 2019
18:00
Tyskland Tyskland 31–23 Serbia Serbia Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 13 500
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović (MNE)
Musche 5 (16–12) Ilić 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
17. januar 2019
20:30
Frankrike Frankrike 23–22 Russland Russland Mercedes-Benz Arena, Berlin
Tilskuere: 11 287
Dommer(e): Lah, Sok (SLO)
Richardson 4 (12–12) Sjkurinskij 4
 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

Gruppe B

Lag K V U T + - MF P
Kroatia Kroatia 5 5 0 0 152 115 +37 10
Spania Spania 5 4 0 1 142 114 +28 8
Island Island 5 3 0 2 137 124 +13 6
Republikken Makedonia Makedonia 5 2 0 3 131 139 −8 4
Bahrain Bahrain 5 1 0 4 107 151 −44 2
Japan Japan 5 0 0 5 120 147 −27 0
11. januar 2019
15:30
Japan Japan 29–38 Republikken Makedonia Makedonia Olympiahalle, München
Tilskuere: 7 500
Dommer(e): Horáček, Novotný (CZE)
Watanabe 5 (13–18) K. Lazarov 8
2 minutters utvisning Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
11. januar 2019
18:00
Island Island 27–31 Kroatia Kroatia Olympiahalle, München
Tilskuere: 12 000
Dommer(e): Boualloucha, Khenissi (TUN)
Pálmarsson 7 (14–16) Stepančić 8
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
11. januar 2019
20:30
Bahrain Bahrain 23–33 Spania Spania Olympiahalle, München
Tilskuere: 9 800
Dommer(e): Grillo, Lenci (ARG)
Al-Sayyad, Habib 7 (11–16) Solé 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

13. januar 2019
14:00
Makedonia Republikken Makedonia 28–23 Bahrain Bahrain Olympiahalle, München
Tilskuere: 8 500
Dommer(e): Boualloucha, Khenissi (TUN)
K. Lazarov 8 (12–8) Al-Sayyad 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
13. januar 2019
16:30
Kroatia Kroatia 35–27 Japan Japan Olympiahalle, München
Tilskuere: 12 000
Dommer(e): Brunner, Salah (SUI)
Horvat 8 (18–13) Tokuda 6
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
13. januar 2019
19:00
Spania Spania 32–25 Island Island Olympiahalle, München
Tilskuere: 12 000
Dommer(e): Horáček, Novotný (CZE)
Solé 5 (19–14) Guðmundsson 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

14. januar 2019
15:30
Island Island 36–18 Bahrain Bahrain Olympiahalle, München
Tilskuere: 6 000
Dommer(e): Brunner, Salah (SUI)
Gunnarsson 8 (16–10) Merza 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 2×Rødt kort
14. januar 2019
18:00
Kroatia Kroatia 31–22 Republikken Makedonia Makedonia Olympiahalle, München
Tilskuere: 9 800
Dommer(e): Horáček, Novotný (CZE)
Duvnjak 6 (16–11) Manaskov 6
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
14. januar 2019
20:30
Spania Spania 26–22 Japan Japan Olympiahalle, München
Tilskuere: 7 300
Dommer(e): Grillo, Lenci (ARG)
Solé 8 (10–11) Tokuda 7
2 minutters utvisning Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

16. januar 2019
15:30
Japan Japan 21–25 Island Island Olympiahalle, München
Tilskuere: 6 000
Dommer(e): Boualloucha, Khenissi (TUN)
Agarie 4 (12–13) Sigurmannsson 5
2 minutters utvisning 1×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
16. januar 2019
18:00
Kroatia Kroatia 32–20 Bahrain Bahrain Olympiahalle, München
Tilskuere: 8 600
Dommer(e): Grillo, Lenci (ARG)
Štrlek 11 (19–9) Jalal 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
16. januar 2019
20:30
Makedonia Republikken Makedonia 21–32 Spania Spania Olympiahalle, München
Tilskuere: 9 600
Dommer(e): Brunner, Salah (SUI)
Peševski 6 (12–13) Gómez 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

17. januar 2019
15:30
Bahrain Bahrain 23–22 Japan Japan Olympiahalle, München
Tilskuere: 5 200
Dommer(e): Brunner, Salah (SUI)
Basham 6 (10–9) Motoki 9
2 minutters utvisning Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
17. januar 2019
18:00
Makedonia Republikken Makedonia 22–24 Island Island Olympiahalle, München
Tilskuere: 10 100
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik (SWE)
K. Lazarov, Manaskov 5 (13–11) Gunnarsson 10
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
17. januar 2019
20:30
Spania Spania 19–23 Kroatia Kroatia Olympiahalle, München
Tilskuere: 12 000
Dommer(e): Gjeding, Hansen (DEN)
Solé 5 (10–13) Horvat 8
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort

Gruppe C

Lag K V U T + - MF P
Danmark Danmark 5 5 0 0 167 103 +64 10
Norge Norge 5 4 0 1 175 119 +56 8
Tunisia Tunisia 5 3 0 2 138 147 −9 6
Chile Chile 5 2 0 3 130 167 −37 4
Østerrike Østerrike 5 1 0 4 121 148 −27 2
Saudi-Arabia Saudi-Arabia 5 0 0 5 112 159 −47 0
10. januar 2019
20:15
Chile Chile 16–39 Danmark Danmark Royal Arena, København
Tilskuere: 12 500
Dommer(e): Santos, Fonseca (POR)
R. Salinas 4 (4–22) Mortensen 8
2 minutters utvisning Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

11. januar 2019
18:00
Saudi-Arabia Saudi-Arabia 22–29 Østerrike Østerrike Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 6 500
Dommer(e): Schulze, Tönnies (GER)
Ma. Al-Salem 7 (9–15) Bilyk 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
11. januar 2019
20:30
Tunisia Tunisia 24–34 Norge Norge Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 6 500
Dommer(e): Gubica, Milošević (CRO)
Jaballah 5 (13–18) Jøndal 9
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

12. januar 2019
15:00
Østerrike Østerrike 24–32 Chile Chile Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 5 900
Dommer(e): Gasmi, Gasmi (FRA)
Weber 6 (15–14) Er. Feuchtmann 9
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
12. januar 2019
17:30
Norge Norge 40–21 Saudi-Arabia Saudi-Arabia Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 12 002
Dommer(e): Schulze, Tönnies (GER)
Rød 9 (20–10) Ma. Al-Salem 7
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
12. januar 2019
20:15
Danmark Danmark 36–22 Tunisia Tunisia Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 15 000
Dommer(e): Lah, Sok (SLO)
M. Hansen, Schmidt 7 (19–10) Chouiref 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

14. januar 2019
15:00
Tunisia Tunisia 36–30 Chile Chile Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 3 247
Dommer(e): Gubica, Milošević (CRO)
Chouiref, Soussi 7 (18–15) Er. Feuchtmann, R. Salinas 8
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
14. januar 2019
17:30
Norge Norge 34–24 Østerrike Østerrike Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 8 716
Dommer(e): Lah, Sok (SLO)
Sagosen 8 (16–13) Božović 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
14. januar 2019
20:15
Danmark Danmark 34–22 Saudi-Arabia Saudi-Arabia Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 12 157
Dommer(e): Gasmi, Gasmi (FRA)
M. Jacobsen 7 (17–11) Mo. Al-Salem 4
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort 1×Rødt kort

15. januar 2019
16:15
Saudi-Arabia Saudi-Arabia 20–24 Tunisia Tunisia Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 4 571
Dommer(e): Lah, Sok (SLO)
Al-Abdulali 5 (8–12) Boughanmi, Sanaï 7
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort 1×Rødt kort
15. januar 2019
18:30
Norge Norge 41–20 Chile Chile Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 11 247
Dommer(e): Gasmi, Gasmi (FRA)
Blonz 8 (21–12) E. Salinas 9
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
15. januar 2019
20:45
Østerrike Østerrike 17–28 Danmark Danmark Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 14 607
Dommer(e): Schulze, Tönnies (GER)
Tre spillere 3 (8–11) M. Jacobsen, Schmidt 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport  2×Gult kort

17. januar 2019
15:00
Chile Chile 32–27 Saudi-Arabia Saudi-Arabia Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 3 526
Dommer(e): Gubica, Milošević (CRO)
Er. Feuchtmann 11 (21–13) Mo. Al-Salem 8
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort
17. januar 2019
17:30
Østerrike Østerrike 27–32 Tunisia Tunisia Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 11 834
Dommer(e): Santos, Fonseca (POR)
Weber 9 (14–18) Boughanmi 9
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
17. januar 2019
20:15
Danmark Danmark 30–26 Norge Norge Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 15 001
Dommer(e): Nachevski, Nikolov (MKD)
M. Hansen 14 (17–14) Johannessen 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort

Gruppe D

Lag K V U T + - MF P
Sverige Sverige 5 5 0 0 151 111 +40 10
Ungarn Ungarn 5 2 2 1 151 138 +13 6
Egypt Egypt 5 2 1 2 132 133 −1 5
Qatar Qatar 5 2 0 3 125 127 −2 4
Argentina Argentina 5 1 1 3 119 130 −11 3
Angola Angola 5 1 0 4 121 160 −39 2
11. januar 2019
15:30
Angola Angola 24–23 Qatar Qatar Royal Arena, København
Tilskuere: 1 870
Dommer(e): Santos, Fonseca (POR)
Hebo 7 (12–8) Berrached 6
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
11. januar 2019
18:00
Argentina Argentina 25–25 Ungarn Ungarn Royal Arena, København
Tilskuere: 4 272
Dommer(e): López, Ramírez (ESP)
P. Simonet 6 (10–13) Balogh 11
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
11. januar 2019
20:30
Egypt Egypt 24–27 Sverige Sverige Royal Arena, København
Tilskuere: 6 448
Dommer(e): Nachevski, Nikolov (MKD)
El-Ahmar, Shebib 5 (11–13) Gottfridsson, Nilsson 5
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

13. januar 2019
15:30
Qatar Qatar 28–23 Egypt Egypt Royal Arena, København
Tilskuere: 3 077
Dommer(e): López, Ramírez (ESP)
Ali 9 (15–12) El-Ahmar 6
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
13. januar 2019
18:00
Ungarn Ungarn 34–24 Angola Angola Royal Arena, København
Tilskuere: 4 891
Dommer(e): Kolahdouzan, Mousaviannazhad (IRN)
Bóka 5 (18–8) Ferreira 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort Rapport 2 minutters utvisning
13. januar 2019
20:30
Sverige Sverige 31–16 Argentina Argentina Royal Arena, København
Tilskuere: 6 492
Dommer(e): Santos, Fonseca (POR)
Zachrisson 6 (15–10) Fernández 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

14. januar 2019
15:30
Ungarn Ungarn 32–26 Qatar Qatar Royal Arena, København
Tilskuere: 1 694
Dommer(e): Nachevski, Nikolov (MKD)
Lékai 5 (16–11) Marzo, Sinen 5
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort 1×Rødt kort
14. januar 2019
18:00
Argentina Argentina 20–22 Egypt Egypt Royal Arena, København
Tilskuere: 2 607
Dommer(e): Kolahdouzan, Mousaviannazhad (IRN)
Fernández 5 (9–8) Sanad 7
2 minutters utvisning 4×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort
14. januar 2019
20:30
Sverige Sverige 37–19 Angola Angola Royal Arena, København
Tilskuere: 3 731
Dommer(e): López, Ramírez (ESP)
Ekberg, Zachrisson 5 (19–14) Hebo 5
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort

16. januar 2019
15:30
Angola Angola 26–33 Argentina Argentina Royal Arena, København
Tilskuere: 1 709
Dommer(e): Nachevski, Nikolov (MKD)
Ferreira 7 (12–17) P. Simonet 7
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
16. januar 2019
18:00
Ungarn Ungarn 30–30 Egypt Egypt Royal Arena, København
Tilskuere: 3 929
Dommer(e): Santos, Fonseca (POR)
Lékai 6 (14–14) Zeinelbaedin 7
2 minutters utvisning Rapport 2 minutters utvisning
16. januar 2019
20:30
Qatar Qatar 22–23 Sverige Sverige Royal Arena, København
Tilskuere: 6 079
Dommer(e): Schulze, Tönnies (GER)
Benali 8 (11–10) Nilsson, Zachrisson 7
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 1×Rødt kort

17. januar 2019
15:30
Egypt Egypt 33–28 Angola Angola Royal Arena, København
Tilskuere: 2 247
Dommer(e): Kolahdouzan, Mousaviannazhad (IRN)
El-Deraa 8 (19–12) Sibo 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort 1×Rødt kort
17. januar 2019
18:00
Qatar Qatar 26–25 Argentina Argentina Royal Arena, København
Tilskuere: 4 448
Dommer(e): Lah, Sok (SLO)
Marzo 8 (16–13) Baronetto, P. Simonet 4
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
17. januar 2019
20:30
Sverige Sverige 33–30 Ungarn Ungarn Royal Arena, København
Tilskuere: 7 803
Dommer(e): López, Ramírez (ESP)
Nilsson 7 (16–15) Lékai 8
2 minutters utvisning 3×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

President's Cup

Plasseringskamper om 21.- til 24.-plass

19. januar 2019
13:00
Korea Korea 27–25 Japan Japan Royal Arena, København
Tilskuere: 4 446
Dommer(e): Gubica, Milošević (CRO)
Kang J. 7 (12–14) Doi 10
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

19. januar 2019
15:30
Saudi-Arabia Saudi-Arabia 34–29 Angola Angola Royal Arena, København
Tilskuere: 6 233
Dommer(e): Grillo, Lenci (ARG)
A. Al-Abbas 9 (20–14) Ferreira 8
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning
Kamp om 23.-plass
20. januar 2019
13:00
Japan Japan Angola Angola Royal Arena, København
Kamp om 21.-plass
20. januar 2019
15:30
Korea Korea Saudi-Arabia Saudi-Arabia Royal Arena, København

Plasseringskamper om 17.- til 20.-plass

19. januar 2019
18:00
Serbia Serbia 32–27 Bahrain Bahrain Royal Arena, København
Tilskuere: 7 225
Dommer(e): Gasmi, Gasmi (FRA)
V. Ilić 9 (15–17) Al-Sayyad 9
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort 2×Rødt kort

19. januar 2019
20:30
Østerrike Østerrike 22–24 Argentina Argentina Royal Arena, København
Tilskuere: 1 013
Dommer(e): Boualloucha, Khenissi (TUN)
Frimmel 8 (12–12) Fernández 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort
Kamp om 19.-plass
20. januar 2019
18:00
Bahrain Bahrain Østerrike Østerrike Royal Arena, København
Kamp om 17.-plass
20. januar 2019
20:30
Serbia Serbia Argentina Argentina Royal Arena, København

Plasseringskamper om 13.- til 16.-plass

19. januar 2019
13:00
Russland Russland 30–28 Republikken Makedonia Makedonia Lanxess Arena, Köln
Tilskuere: 10 949
Dommer(e): Gjeding, Hansen (DEN)
Zjitnikov 8 (17–14) K. Lazarov 9
2 minutters utvisning Rapport

19. januar 2019
15:30
Chile Chile 27–37 Qatar Qatar Lanxess Arena, Köln
Tilskuere: 13 267
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović (MNE)
Er. Feuchtmann 7 (11–21) Benali 8
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
Kamp om 15.-plass
20. januar 2019
13:00
Makedonia Republikken Makedonia Chile Chile Lanxess Arena, Köln
Kamp om 13.-plass
20. januar 2019
15:30
Russland Russland Qatar Qatar Lanxess Arena, Köln

Mellomspillet

Gruppe I

Lag K V U T + - MF P
Tyskland Tyskland 3 2 1 0 83 65 +18 5
Frankrike Frankrike 3 2 1 0 82 77 +5 5
Kroatia Kroatia 2 2 0 0 54 46 +8 4
Spania Spania 3 1 0 2 81 81 0 2
Brasil Brasil 2 0 0 2 43 58 −15 0
Island Island 3 0 0 3 71 87 −16 0
19. januar 2019
18:00
Frankrike Frankrike 33–30 Spania Spania Lanxess Arena, Köln
Tilskuere: 18 121
Dommer(e): Kleven, Jørum (NOR)
Fabregas, Mem 6 (17–15) Solé 11
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 3×Gult kort
19. januar 2019
20:30
Tyskland Tyskland 24–19 Island Island Lanxess Arena, Köln
Tilskuere: 19 250
Dommer(e): Horáček, Novotný (CZE)
Fäth 6 (14–10) Gunnarsson 6
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort

20. januar 2019
18:00
Brasil Brasil Kroatia Kroatia Lanxess Arena, Köln
20. januar 2019
20:30
Island Island Frankrike Frankrike Lanxess Arena, Köln

21. januar 2019
18:00
Spania Spania Brasil Brasil Lanxess Arena, Köln
21. januar 2019
20:30
Kroatia Kroatia Tyskland Tyskland Lanxess Arena, Köln

23. januar 2019
15:30
Brasil Brasil Island Island Lanxess Arena, Köln
23. januar 2019
18:00
Tyskland Tyskland Spania Spania Lanxess Arena, Köln
23. januar 2019
20:30
Frankrike Frankrike Kroatia Kroatia Lanxess Arena, Köln

Gruppe II

Lag K V U T + - MF P
Danmark Danmark 3 3 0 0 91 70 +21 6
Sverige Sverige 3 3 0 0 95 77 +18 6
Norge Norge 2 1 0 1 60 54 +6 2
Egypt Egypt 2 0 1 1 54 57 −3 1
Ungarn Ungarn 3 0 1 2 82 88 −6 1
Tunisia Tunisia 3 0 0 3 69 105 −36 0
19. januar 2019
18:00
Tunisia Tunisia 23–35 Sverige Sverige Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 14 153
Dommer(e): Nachevski, Nikolov (MKD)
Sanaï 6 (14–19) Ekberg, A. Nilsson 7
2 minutters utvisning 2×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 1×Gult kort
19. januar 2019
20:30
Danmark Danmark 25–22 Ungarn Ungarn Jyske Bank Boxen, Herning
Tilskuere: 15 001
Dommer(e): Schulze, Tonnies (GER)
M. Hansen 7 (15–10) Szita 5
2 minutters utvisning 1×Gult kort Rapport 2 minutters utvisning 2×Gult kort

20. januar 2019
18:00
Norge Norge Egypt Egypt Jyske Bank Boxen, Herning
20. januar 2019
20:30
Ungarn Ungarn Tunisia Tunisia Jyske Bank Boxen, Herning

21. januar 2019
18:00
Sverige Sverige Norge Norge Jyske Bank Boxen, Herning
21. januar 2019
20:30
Egypt Egypt Danmark Danmark Jyske Bank Boxen, Herning

23. januar 2019
15:30
Tunisia Tunisia Egypt Egypt Jyske Bank Boxen, Herning
23. januar 2019
18:00
Norge Norge Ungarn Ungarn Jyske Bank Boxen, Herning
23. januar 2019
20:30
Danmark Danmark Sverige Sverige Jyske Bank Boxen, Herning

Sluttspillet

Kamp om 7.-plass

26. januar 2019 Nr. 4 gruppe I Nr. 4 gruppe II Jyske Bank Boxen, Herning

Kamp om 5.-plass

26. januar 2019 Nr. 3 gruppe I Nr. 3 gruppe II Jyske Bank Boxen, Herning

Semifinaler

25. januar 2019 Vinner gruppe I Nr. 2 gruppe II Barclaycard Arena, Hamburg

25. januar 2019 Vinner gruppe II Nr. 2 gruppe I Barclaycard Arena, Hamburg

Bronsefinale

27. januar 2019 Taper semifinale 1 Taper semifinale 2 Jyske Bank Boxen, Herning

Finale

27. januar 2019 Vinner semifinale 1 Vinner semifinale 2 Jyske Bank Boxen, Herning

Se også

Referanser

  1. ^ Sør-Korea kvalifiserte seg, men et forent koreansk landslag vil spille i VM. [1]

Eksterne lenker