This page uses content from Wikipedia and is licensed under CC BY-SA.

Makedonijos vyrų krepšinio rinktinė – Vikipedija

Flag of Macedonia.svg
Kontroliuojanti organizacija
Makedonijos krepšinio federacija
Treneris
Makedonija Marin Dokuzovski
Pasaulio čempionatas
nedalyvavo
Europos čempionatas
Dalyvauta: 4 (Pirmas kartas: 1999)

Geriausi rezultatai: 4 vieta, 2011

Olimpinės žaidynės
nedalyvavo

Makedonijos vyrų krepšinio rinktinė – krepšinio komanda, tarptautinėse varžybose atstovaujanti Makedonijos valstybei. Dalyvavo 3 Europos čempionatuose.

Istorija

Makedonijos rinktinė susidarė 1993 m., šaliai pasitraukus iš Jugoslavijos. Ilgą laiką šalis buvo gan vidutinė komanda ir nepateko nei į pasaulio čempionatus, nei į olimpines žaidynes, o 1999 m. Europos čempionate pasitraukė po grupės etapo. 2009 m. Europos čempionate rinktinė įveikė grupės etapą, aplenkusi Izraelio rinktinę, bet antrame grupės lygmenyje iškrito.

Ypač sėkmingas Makedonijos krepšininkų pasirodymas buvo 2011 m. Europos čempionate Lietuvoje – nors makedonai pralaimėjo pirmas varžybas Juodkalnijai, bet vėliau įveikė Graikiją, Kroatiją, Suomiją, Bosniją ir Hercegoviną bei grupėje užėmusi pirmą vietą pateko į kitą etapą. Antrame grupės etape komanda nugalėjo Gruziją bei Slovėniją ir tik paskutinėmis sekundėmis pralaimėjo Rusijai. Ketvirtfinalyje Makedonija sensacingai laimėjo prieš varžybų šeimininkus lietuvius, bet pusfinalyje pralaimėjo Ispanijai. Kovoje dėl trečios vietos makedonai vėl žaidė su Rusija, ir vėl jiems pralaimėjo po atkaklios kovos.

Pasiekimai Europos krepšinio čempionatuose

  • 1999 – 13–16 vieta.
  • 2009 – 9–12 vieta.
  • 2011 – 4 vieta.
  • 2013 – 21–24 vieta.

Žymūs žaidėjai