This page uses content from Wikipedia and is licensed under CC BY-SA.

Wikipedie:Potřebuji pomoc – Wikipedie

Dolů

Zkratka:
 • WP:POMOC

Na této stránce můžete položit dotaz, pokud si s něčím na Wikipedii nevíte rady. Prosíme věnujte pozornost níže uvedeným pokynům a nevkládejte dotazy nesouvisející s tvorbou Wikipedie, tato stránka není všeobecnou internetovou poradenskou službou (hledáte-li poradnu, zkuste službu Ptejte se knihovny).

Potřebuji pomoc
 • Nejdříve si prohlédněte nápovědu a v tabulce níže ověřte, zda dotaz patří sem.
 • Každou otázku vkládejte jako nové téma a vhodně jej pojmenujte v políčku Předmět/nadpis.
 • Snažte se dotaz formulovat jasně, stručně a výstižně.
 • Dotazy podepisujte vložením ~~~~ nebo kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svg.

Položit nový dotaz Položit nový dotaz

Jste-li v Praze, Plzni nebo Havířově, můžete požádat o pomoc také osobně na setkání klubu Wikipedie.
Pro seniory pořádáme napříč Českou republikou kurzy přispívání do Wikipedie v rámci projektu Senioři píší Wikipedii.
Wikipedisté se také pravidelně scházejí na tzv. wikisrazech, zejména v Praze a v Brně.
O pomoc můžete žádat rovněž e-mailem na adrese [email protected].


úprava v Šablona:Infobox - most

Bylo by možné v šabloně Šablona:Infobox - most změnit položku město na obec. Mnohé mosty se nalézají nikoliv na území města ale obce viz například Silniční most u Rokytna. Děkuji. --Petr1888 (diskuse) 4. 2. 2019, 09:15 (CET)

@Petr1888: Navrhněte to raději v diskusní stránce infoboxu, zde to zdá se zapadlo. --Dvorapa (diskuse) 19. 5. 2019, 17:57 (CEST)

Písemný souhlas

Dobrý den, odeslal jsem požadovaný podepsaný souhlas se zveřejněním na stránce Hypnoterapie a Hypnoza. Bohužel nevím zda mail byl úspěšně doručen? A zajímalo by mě kdy to bude zpracované? Dekuji za odpověď.-- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Tencl.jakub (diskuse) 10. března 2019, 00.30‎ (CE(S)T)

@Tencl.jakub:Dobrý den, zpracování mailu trvá obvykle maximálně jeden pracovní den (českého mailu, tj. odeslaný na [email protected]). Pokud vám nepřišla odpověď, napište na matej.cerny@wikimedia.cz s adresou, ze které jste mail posílal, mrkneme se, kde skončil. Občas bohužel skončí ve spamu, tomu bohužel nezabráníme. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 10. 3. 2019, 18:02 (CET)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedista:Podzemnik (3. 5. 2019, 11:40)

Proč mi nějaký refaktorizováno ( uzivatel podzemnik - [cs.wikipedia.org] ) maže relevantní odkazy a nahrazuje je nerelevantníma

Lazenak (diskuse) 3. 5. 2019, 11:40 (CEST)

@Lazenak: Protože kolega (Wikipedie:ŽOÚ) hromadné vkládání odkazu na jedny stránky vyhodnotil jako snahu o spamování. OJJ, Diskuse 3. 5. 2019, 11:43 (CEST)
@Lazenak:Přečtěte si nejprve Wikipedie:Osobní útoky, pak Wikipedie:Externí odkazy--Horst (diskuse) 3. 5. 2019, 11:46 (CEST)
@Lazenak: Hezký den, kolega Podzemnik je zkušený editor Wikipedie, zcela jistě k tomu měl opodstatněný důvod. Zkontrolujte shrnutí jeho editace v historii článku, diskusi u článku nebo svoji diskusní stránku, případně mu napište přímo do jeho diskusní stránky, pokud nezjistíte důvod. Běžně se zde odstraňují odkazy nerelevantní, nevěrohodné, subjektivně zaměřené, či propagační, porušující autorská práva, odkazy na youtubová videa apod., především samozřejmě takové, které porušují pravidla Wikipedie. Kdyby cokoliv, znovu se ptejte. Jinak souhlasím s kolegy, prosím příště předpokládejte dobrou vůli. --Dvorapa (diskuse) 3. 5. 2019, 11:53 (CEST)

Odkazy a překlady

Dobrý den, vytvářím českou stránku hry Life Is Strange a mám s tím veliké problémy. [cs.wikipedia.org]

 1. Moc nechápu systém vytváření odkazů. Stačí to tam takhle nechat?
 2. Chce to po mě pořád nějaký překlad ale vše už jsem stačil přeložit. Mám tam maximálně jen ten název který nejde přeložit, protože hra nemá český oficiální překlad. Předem děkuji za pomoc a přeji hezký zbytek dne Lukáš Plescher-- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Lukáš Plescher (diskusebloky) 3. 5. 2019 (CEST)
@Lukáš Plescher: Děkujeme že přispíváte do wikipedie.
 1. Tady máte popsaný postup jak vkládat reference.
 2. Tomu rámečku, který je v článku říkáme šablona. Vložil ji tam jiný kolega. Šablona se sama nezruší. Musí ji odstranit zkušený wikipedista. Šablona bude odstraněna až pominou důvody, které vedly ke vložení šablony. Důvod byl že jste použil strojový překlad. To není doporučováno. Třeba tato věta: Hra byla vydávána pravidelně skrz rok 2015 po pěti epizodách., není správně. Copak takto mluvíme? Nejlepší postup je přečíst si anglickou verzi na wikipedii a psát podle paměti co jste si zapamatoval. Nepoužívejte strojové překladače. Můžu ještě s něčím pomoci? --Podroužek (diskuse) 3. 5. 2019, 13:41 (CEST)


@Lukáš Plescher: Přeji pěkný den, to, že má nováček s tvorbou článku problémy je obvyklé, pokusím se pomoci.
 1. Odkazy – myslíte-li interní odkazy (odkazy na jiné články na wikipedii), ty jsou tam vloženy technicky správně. Co se týče zdrojů (na wikipedii se jim spíše říká reference), je zde pro to návod. Doufám, že Vám pomůže, pokud ne, dejte vědět, co vám není jasné (odpovídá se zde kliknutím na tlačíko editovat/editovat zdroj, jako je tomu u článků).
 2. Překlad – začnu oklikou – tyto rámečky na začátku článků jsou tzv. šablony. Jde, nepřesně řečeno, o standardizované texty, které vkládají uživatelé manuálně. Toť teoreticky. Prakticky – tato šablona (konkrétně jde o šablonu {{Překlad}}) se do článků vkládá, pokud je psán cizojazyčným textem nebo je to strojově přeložený cizojazyčný text, a je to na něm znát (vlivem špatné úrovně jazyka), což v době, kdy tam kolega Janbery tuto šablony vložil na článku znát bylo. Šablona vyzývá buď k překladu, anebo k jazykové úpravě textu.
Snad jsem Vám pomohl, není-li vám něco jasné, ptejte se dál. Připojím jen dvě poznámky k diskusím, snad Vám tím nezamotám hlavu:
 1. Příspěvky je zvykem podepisovat pomocí čtyř vlnovek (--~~~~), které pak vloží samotný podpis (--Vojtasafr (diskuse) 3. 5. 2019, 13:52 (CEST)).
 2. Reagujete-li na konkrétního uživatele (třeba budete-li mi odpovídat), můžete použít šablonu {{Odpověď}}, která daného uživatele upozorní na to, že mu někdo odpověděl, jinak by si toho nemusel všimnout.
Děkuji za přispívání na Wikipedii; pokud máte nějaké další otázky, ptejte se :-). --Vojtasafr (diskuse) 3. 5. 2019, 13:52 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedista:Jiřina Kubánková/Pískoviště (3. 5. 2019, 19:42)

Jak publikovat článek z pískoviště? Nemohu nikde najít knoflík, nebo odkaz kterým presunu článek v pískovišti na wikipedii.Nevidím ani knoflík, kterým mohu požádat o prohlédnutí profesionálem. Děkuji za pomoc. -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Jiřina Kubánková (diskuse)

Jiřina Kubánková (diskuse) 3. 5. 2019, 19:42 (CEST)

@Jiřina Kubánková: Hezký den, přesně tato otázka je zodpovězena v často kladených otázkách. Kdyby postup tam nebyl srozumitelný nebo nepomohl, znovu se zeptejte, rád to vysvětlím podrobněji. --Dvorapa (diskuse) 3. 5. 2019, 19:45 (CEST)
Nad článkem klikněte na Editovat zdroj. Zkopírujte všechen kód pomocí Ctrl+C. Klikněte na Rosana Elisabeth de Montfort. Vložte zkopírovaný kód pomocí Ctrl+V. Klikněte na zveřejnit stránku. Napište, jestli vám tento postup fungoval. --Dvorapa (diskuse) 3. 5. 2019, 19:57 (CEST)
@Dvorapa: Děkuji, fungovalo to. -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Jiřina Kubánková (diskuse)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Rosana Elisabeth de Montfort (4. 5. 2019, 08:51)

Zdravím, u článku jsem vypustila veškeré informace, které mohou působit propagandisticky, či reklamově, jako například informace, že osoba mluví 10ti řečmi, nebo že dostala ocenění rady města v San Francisku a také poděkování Barracka Obamy z Bílého Domu i jejich fotografie (abych vynechala politický podtext). Také nebyly uvedeny četné ovládané umělecké směry, odkazy na stránky a diskuze o prodaných dílech aby se zabránilo dojmu reklamy. Můžete mi někdo pomoci, jak dále obnažit text, aby se neobjevovala zprava NPOV? Děkuji moc za pomoc.

Jiřina Kubánková (diskuse) 4. 5. 2019, 08:51 (CEST)

Už jsem tu zprávu odstranil. Vypadá to už lépe. Mějte se hezky,--Ioannes Pragensis (diskuse) 4. 5. 2019, 09:00 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedista:Debora Sedlackova (5. 5. 2019, 00:36)

Debora Sedláčková

Debora Sedlackova (diskuse) 5. 5. 2019, 00:36 (CEST)

@Debora Sedlackova: Dobrý den, s čím potřebujete pomoci ? --Podroužek (diskuse) 5. 5. 2019, 00:47 (CEST)
@Debora Sedlackova: Pravděpodobně se bude jednat o tuto snahu o vložení obrázku. Pokud tomu tak opravdu je, pak je třeba, aby do článku vkládaný obrázek byl nahrán na zdejší multimediální úložiště Wikimedia Commons. Současně ale upozorňuji na problematiku autorských práv, kterou je třeba při práci s obrázky respektovat. Více o obrázcích v příslušné nápovědě. --Jan Polák (diskuse) 5. 5. 2019, 01:25 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Bříšťany (6. 5. 2019, 11:45)

Chtěla bych vložit znak a vlajku k vesnici Bříšťany, ale nejsem autorem.

Míša Dodík (diskuse) 6. 5. 2019, 11:45 (CEST)

@Míša Dodík: Obrázky jak znaku tak vlajky – je možné jej stáhnout z příslušné stránky na REKOSunahrajte na multimediální úložiště Wikimedia Commons. Na záložce „Uvolnit práva“ zvolíte „Tento soubor není mé vlastní dílo“, následně rozbalíte „Jiný výše neuvedený důvod“ a do otevřeného boxu vložíte {{PD-CzechGov}}. Je to tak pochopitelné? Pokud ne, ptejte se dál. --Jan Polák (diskuse) 6. 5. 2019, 13:54 (CEST)

Dotaz vložený pomocí panelu Potřebuji pomoc (9. 5. 2019, 19:41)

Dobrý den já jsem se chtěl zeptat už je vyřešený Bell's Theorem? Mohl bych nabídnout takové malé řešení.

Death3579 9. 5. 2019, 19:41 (CEST)

@Death3579: Dobrý den, děkujeme za váš zájem o Wikipedii, ovšem nejsme poradna ani matematické forum, jsme encyklopedie. Zde se neřeší problémy, nýbrž jen interpretují na základě publikovaných řešení. Z mého vhledu do kvantové fyziky myslím, že Bellův teorém nemůže mít řešení, spíše je to předpoklad, že výklad světa kvantovou fyzikou a klasickou fyzikou v určitých věcech prostě nelze propojit, protože každá z těchto disciplín má základy postavené na zcela odlišných postulátech. Nicméně i v případě Bellova teorému si myslím, že stále chybí mnoho můstků (vzorců, vztahů) mezi kvantovou a klasickou fyzikou a stejně tak i mnoho rozvinutí kvantové fyziky, tedy pokud myslíte, že jste přišel na nějaký zajímavý můstek nebo vztah, zkuste s problémem oslovit třeba Matematické forum nebo nejbližší technickou univerzitu, podobně nadšené lidi do kvantovky i na mojí univerzitě rozhodně vítáme :) --Dvorapa (diskuse) 9. 5. 2019, 22:20 (CEST)

Český Spolek Hypnoterapeutů (problém sebepropagace)

Dobrý den, snažil jsem se upravit tento článek, aby nepůsobil jako reklama. Bohužel teď už nevím co dále tak může působit. Můžete prosím pomoci? Děkuji. DanDvo (diskuse) 10. 5. 2019, 16:50 (CEST)

@DanDvo: Odpovězeno na tamní diskusi. Článek o kroužku nebo firmě atp. je brán jako propagace. Děkuji. --Ján Kepler (diskuse) 10. 5. 2019, 16:54 (CEST)

Dotaz vložený pomocí panelu Potřebuji pomoc (16. 5. 2019, 11:21)

Dobrý den, mám velký problém s editací stránky o společnosti Central Group. Snažím se převážně o aktualizaci našich projektů, počtu postavených lokalit apod. a velmi často mi je úprava zamítnuta.Central Group (diskuse) 16. 5. 2019, 11:21 (CEST)

@Central Group: Dobrý den, děkujeme že máte zájem o editace na wikipedii. Máte pravdu, některé vaše editace byly vráceny. Editujete pod uživatelským jménem Central Group a pak tam někdo edituje jako nepřihlášený pod ip adresou 193.165.173.130. Tak přesně nevím, které vrácené editace máte na mysli. Editace pod jménem Central Group, byla naposled vrácena dne 9.4.2019 a z důvodu mazání informací. Smazal jste odstavec Rezidence Park Nikolajka. Bezdůvodné mazání informací je zakázáno. Je pravda že jste rezidenci postavily? Předpokládám že je to pravda. Tak tato informace patří do historie firmy. Proto se nemaže. Články o firmách neslouží k aktuální propagaci. K článkům patří i historie. Vysvětlil jsem to srozumitelně? Článek, ale působí propagačně. Na wikipedii není vhodné psát o vlastní firmě , nebo o firmě kde pracujete, nebo pro kterou pracujete. Wikipedie pouze zaznamenává informace již jinde uvedené. Například v novinách, časopisech, knihách, web stránkách a podobně. Připomínám že stránka má spoustu nedostatků. Zajímají vás další informace, klidně se ptejte. --Podroužek (diskuse) 16. 5. 2019, 16:51 (CEST)
Ještě doplním, že editování článků o sobě samých je na Wikipedii považováno za nevhodné a tudíž můžete mít problémy i nadále (například kvůli tomu, že to někdo označí za reklamu (a tady nutno podotknout, že Wikipedie je encyklopedie, nikoliv reklamní prostor)). Čili pokud uživatel, který se jmenuje Central Group edituje heslo Central Group a pokud uživatel, který chce editovat heslo Central Group píše, cituji "Snažím se převážně o aktualizaci našich projektů", tak je zjivné, že jste zaměstnanec/kyně Central Group, nebo s Central Group jinak spojiný/á a tudiž zapadáte do tohoto rámce. Juandev (diskuse) 22. 5. 2019, 11:13 (CEST)

Wikidata: Shrnutí editace

Nemůžu přijít na to, jak mohu zdůvodnit (ve shrnutí editace) odstranění určité vlastnosti u položky Wikidat. Konkrétně mi jde o historicky nedoložené starozákonní postavy, kde se v IB na WP objevují jejich data narození a úmrtí, a to dokonce přesné roky, spekulativně určené a odvozené od datace stvoření světa a „doložené“ pomocí The Jewish Time Line Encyclopedia. Jejich odstranění je mi revertováno jako nezdůvodněné. Případně jak to jinak vyřešit, aby tyto okrajové spekulativní informace nebyly prezentovány jako fakt. --Matěj Orlický (diskuse) 17. 5. 2019, 11:44 (CEST)

Na Wikidatech je to správně – datace dle určitého zdroje. Na Wikidatech by bylo řešením nastavit jiný kalendář, ale nevím, zda to jde. Možná nastavit hodnoty jako zavržené, ale to ti asi taky neprojde.
Pro WP je pak asi jediným rozumným řešením přebití údaje lokálně vyplněnou hodnotou. JAn (diskuse) 17. 5. 2019, 13:25 (CEST)
@JAn Dudík: Na WD je správně uvádět jako fakt spekulativní údaj z nevěrohodného zdroje? --Matěj Orlický (diskuse) 22. 5. 2019, 11:33 (CEST)
Wikipedie má uvádět všechny významné POV. Takže z tohoto pohledu to špatně není. Bylo by na místě problematiku podrobněji rozebrat v textu článků s odkazem na dataci stvoření. Ale nevidím, o jakých článcích se bavíme, třeba v Mojžíšovi je to popsané pěkně včetně referencí. JAn (diskuse) 22. 5. 2019, 13:19 (CEST)
Třeba v Mojžíšovi je v IB uvedeno, že se narodil roku 1393 př. n. l. – bez referencí a bez označení, že jde o POV, resp. fabulaci na úrovni pověsti. Je to tam uvedeno jako fakt, stejnou formou jako např. rok 1316 u Karla IV.
Ale zrovna jsem na to experimentálně zdá se přišel: U těch hodnot lze nastavit – pomocí „semaforků“ vlevo před hodnotou – preferovanou hodnotu a neznámý údaj. Takže u Izáka už se v IB neobjevuje úmrtí -1533, přestože tento údaj, jako alternativní, zůstal uveden v položce WD.
Evidentně nejsem sám, kdo s takovými věcmi má problémy, když místo cenrální opravy na WD se to řeší lokálním přepisováním v IB na jednotlivých verzích WP. --Matěj Orlický (diskuse) 22. 5. 2019, 13:56 (CEST)
Zahájil bych diskusi směřující k tomu, aby Wikipedie nepřebírala data z Wikidat. Pokud Wikipedie přebírá informace z Wikidat vzniká problém v tom, že při dosahování konsenzu nad podobou článku to nejde dělat metodou obvyklou pro Wikipedii, ale pro Wikidata - což je špatně. Juandev (diskuse) 22. 5. 2019, 11:09 (CEST)
Kéž by raději Wikidata uváděla fakta použitelná na Wikipedii, což jsem myslel má být jejich smyslem. --Matěj Orlický (diskuse) 22. 5. 2019, 11:33 (CEST)
Pokud vím, většina údajů z Wikidat v infoboxech lze přebít lokálně vyplněnou hodnotou. Tahá li infobox "nesmyslnou" (POV) hodnotu, přepišmě jí lokálně. Ve většině případů je hodnota z Wikidat spolehlivější, i když zase náchylnější na vnos chyby. JAn (diskuse) 22. 5. 2019, 13:19 (CEST)
Stejně jako Wikipedie si často jde svou cestou a nebere přílišný ohled na Wikidata, tak i Wikidata jsou samostatný projekt s vlastními pravidly, který má již dnes mnohem více uplatnění, než pár řádků v infoboxech na Wikipedii. Je to správně: oba projekty si od sebe vzájemně mají brát jen to, co uznají za vhodné. Na cswiki k tomu je relevantní čtení zde. --Vojtěch Dostál (diskuse) 22. 5. 2019, 16:06 (CEST)
To je mi jasné, jen jsem to trochu zjednodušil – klíčové v mé větě je, zda WD uvádějí fakta, respektive že v případě zmiňovaných postav vybájené údaje prezentují jako fakt. Tam je přeci jedno, zda to bude prezentované na WP nebo kdekoli jinde. --Matěj Orlický (diskuse) 22. 5. 2019, 16:19 (CEST)
Ano, Wikidata uvádí všechny údaje, i ty sporné/rozporované (ty je samozřejmě možno opatřit správným vymezením, doporučil bych např: přesnost podle zdroje (P1480): allegedly (Q32188232)). --Vojtěch Dostál (diskuse) 22. 5. 2019, 16:24 (CEST)
Mně se zdálo účelnější vymezení postavení, viz reakce na JAna výše. --Matěj Orlický (diskuse) 22. 5. 2019, 17:35 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Diskuse s wikipedistou:Draceane (19. 5. 2019, 10:33)

Ahoj, podle vloženého komentáře jsem opravil informace ohledně života skladatele A. G. Kadlece ale ohledně ozdrojování nemám moc páru, jak to udělat. Všechno o něm mi vypsal a vyprávěl jeho syn (Alexander Kadlec), tudíž nemám odkaz na žádnou knihu ani jinou stránku na webu.

Kromě toho máme problém s jednou pohádkou od Hrubína (Zvířátka a Loupežníci), ke které napsal hudbu právě on ale odkaz odkazuje na nějakého p. Otmara Máchu. Máme oscanovaný plakát premiéry hry + děkovný dopis od samotného pana Hrubína . Prosím tedy o radu díky moc :-)

[cs.wikipedia.org]

Jerryjps (diskuse) 19. 5. 2019, 10:33 (CEST)

@Jerryjps: Dobrý den, nejsem si jistý, s čím potřebujete pomoci. Pokud jde o vámi vytvořenou stránku, stačí ji upravit podle pokynů v šablonách - konkrétně: „info o životě přepsat z bodů do vět” a bylo by taky dobré přidat reference. S pozdravem, --janbery (diskuse) 19. 5. 2019, 10:42 (CEST)

Wikipedie je kompilátem již dostupné literatury. Pokud tedy informace nejsou z jiných zdrojů pak bohužel. Informace od syna skladatele jsou bohužel vlastním výzkumem, který na Wikipedii nepatří.Juandev (diskuse) 22. 5. 2019, 11:06 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Kostel Nanebevstoupení Páně (Mikulášovice) (22. 5. 2019, 13:23)

test question

Asd810 (diskuse) 22. 5. 2019, 13:23 (CEST)

@Asd810: Dobrý den, s čím potřebujete pomoci? --janbery (diskuse) 22. 5. 2019, 13:28 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Diskuse s wikipedistou:62.200.229.135 (24. 5. 2019, 19:02)

Hi I am trying to discuss re some content with the user at 62.200.229.135 which can not be better identified... how is it possible they were able to amend the content without being registered and how to go about contacting the person and changing some delicate and innacurate information on the wiki pages? i look forward to hearing from you soon. thank you

Lelanza (diskuse) 24. 5. 2019, 19:02 (CEST)

@Lelanza: Dobrý den, Wikipedie registraci pro editování nevyžaduje. Kontaktovat osobu můžete jedině zprávou na diskusní stránce, což je ostatně stejný způsob, jakým je možné kontaktovat Vás, jelikož nemáte v nastavení potvrzený e-mail. Co se týče změn uživatele, poslední editaci provedl v srpnu 2017. Odpověděl jsem Vám na otázku? S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 24. 5. 2019, 19:23 (CEST)
@Lelanza: Hello, Wikipedia doesn't require users to be registered in order to edit. You can contact the editor using their talk page, which is also the way how you can be contacted, because you don't have a confirmed email address in your preferences. By the way, the last edit made by this user is from August 2017. Let me know if you need anything else. Best regards, --Martin Urbanec (diskuse) 24. 5. 2019, 19:23 (CEST)

Strunjanské soliny

Dobrý den, poradil by mně, prosím, někdo 1) s výběrem infoboxu pro stránku Strunjanské soliny? Myslela jsem, že by mi pomocí mohla být "partnerská" stránka Sečoveljské soliny, ale ta je též bez ib, ač je již z roku 2011. 2) Můj další problém je, že se na téže stránce nějak "zatvrdila" reference č. 1 mezi Portály a Kategoriemi a nechce mi dovolit přesunout ji do Referencí pod šablonu Překlad. Já zatím ještě dobře neumím editovat ve zdroji, různě jsem to tam sice zkoušela, ale výsledek nula. Díky, zdravím, --Zorka Sojka (diskuse) 25. 5. 2019, 09:05 (CEST)

@Zorka Sojka: Dobrý den, o infoboxu vhodném pro stránku Strunjanské soliny nevím, to bude muset poradit jiný. Aby reference byla tam kde má být stačí přidat <references/> hned za šablonu překlad, tento příkaz referenci přesune. Hezký den --Ján Kepler (diskuse) 25. 5. 2019, 09:12 (CEST)
Referenci jsem právě teď opravil. --Jvs 25. 5. 2019, 09:14 (CEST)
@Ján Kepler: @Jvs: Oběma moc díky. --Zorka Sojka (diskuse) 25. 5. 2019, 09:54 (CEST)
Články zatím mohou být bez infoboxu, data můžete zatím vložit na Wikidata a pokud v budoucnu vznikne vhodný infobox, data se doplní odtamtud :) --Dvorapa (diskuse) 25. 5. 2019, 11:40 (CEST)
@Dvorapa: Děkuji, zkusím, --Zorka Sojka (diskuse) 25. 5. 2019, 17:43 (CEST)
Výběr bych zúžil na kategorii Geografické infoboxy, nejblíže (podle údajů na WD) vypadá nedávno předělaný {{Infobox - chráněné území}}. --Matěj Suchánek (diskuse) 25. 5. 2019, 11:56 (CEST)
@Matěj Suchánek: Děkuji, Matěji, zkusím to. --Zorka Sojka (diskuse) 25. 5. 2019, 17:45 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Mazda 3 (25. 5. 2019, 23:50)

Potřebuji vložit aktuální obrázek

SMedilek (diskuse) 25. 5. 2019, 23:50 (CEST)

@SMedilek: Dobrý den, pokud máte svoji vlastní fotografii, je nutné ji před vložením do článku nejprve nahrát na úložiště Wikimedia Commons. Jakmile bude fotografie nahrána, můžete ji do článku vložit pomocí ikonky obrázku s popiskem Média. Pokud nejste autorem nebo nemáte svolení autora fotografie, není možné ji ke článku přidat. Můžete také zkusit prohledat Wikimedia Commons, zda tam již nějaká fotografie není nahrána. Na anglické nebo německé Wikipedii nějaké fotografie jsou, nejspíš už na Wikimedia Commons nějaké k nalezení budou. Kdybyste si s něčím nevěděl rady, znovu se ptejte. --Dvorapa (diskuse) 26. 5. 2019, 00:33 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Diskuse s wikipedistou:62.200.229.135 (26. 5. 2019, 12:41)

Hi there,

I am trying to get hold of the user 62.200.229.135 re uncorrect and delicate information published online. How come this person is not better identifiable and how can I go about this?

Please advise asap.

Thank you

Lelanza (diskuse) 26. 5. 2019, 12:41 (CEST)

@Lelanza: Hello, this user did good job here on cswiki. Can you give me example of the things he did against the rules? Thanks, --janbery (diskuse) 26. 5. 2019, 12:49 (CEST)