This page uses content from Wikipedia and is licensed under CC BY-SA.

Portál:Lední hokej – Wikipedie

Sports and games.png Sport   Bike-icon.svg Cyklistika   Jordan F1 icon.png Formule 1   Soccer ball.svg Fotbal   Hockey puck 2.jpg Lední hokej   Pictogram Orienteering.png Orientační běh Rally pictogram.png Rallye   Chess.svg Šachy   Tennisball2.png Tenis    


Hokejový portál

Hockey.svg
Hockey.svg

V portálu ledního hokeje naleznete nově vytvořené články, pomůcky k vytvoření článků, zajímavosti nebo diskuzi týkající se hokejových článků. Přestalo vás bavit číst články a chcete se zapojit do editování nebo vytváření článků? Můžete to zkusit, každý je vítaný.

Pomůcky

Tady naleznete různé šablony, které budete potřebovat k vytvoření hráčů, týmů nebo stadionu.

Pokud si nebudete vědět rady neváhejte a napište si o radu na diskuzi.

Článek

Connor McDavid 07042015.jpg

Connor McDavid (* 13. ledna 1997, Richmond Hill, Ontario) je kanadský hokejový útočník hrající v týmu Edmonton Oilers v kanadsko-americké soutěži National Hockey League (NHL). Často je označován jako nový Sidney Crosby a někteří ho dokonce srovnávají se samotným Waynem Gretzkym.

Většina médií i skautů ho považovala za předpokládanou jedničku vstupního draftu NHL 2015, což se taky potvrdilo, když byl 26. června 2015 draftován v prvním kole jako 1. celkově týmem Edmonton Oilers. Přezdívá se mu „Příští velká věc“ či „Hokejový LeBron James“.

Je první akcí v dresu Kanady však bylo Mistrovství světa v ledním hokeji do 18 let v ruském Soči, kde byl v 16 letech nejmladším hráčem svého mužstva. V prvním utkání, 18. dubna 2013, proti Slovensku, zaznamenal jeden gól a dvě asistence. V posledním utkání základní skupiny pak zaznamenal hattrick proti Švédsku, díky čemuž byl pak vyhlášen nejlepším kanadským hráčem zápasu. S kanadským týmem nakonec na turnaji zvítězil, když ve finále porazili čtyřnásobné obhájce titulu ze Spojených států poměrem 3:2.

Jeho otec Brian řekl k jeho hokejovým začátkům: „Dalo by se říct, že byl hned od začátku trošičku jiný. Hned se mi zdálo, že je k tomuto sportu předurčen.

Seznam Článků

Zajímavosti

Víte že...

Seznam Zajímavostí

Nové

Chybějící články

Seznam chybějících hokejistů. Můžete založit nějaký chybějící článek, a nebo zapsat do seznamu něco co Vám zde chybí, aby se o to pokusil někdo jiný.

  • Jiří Neubauer, Milan Staš, Pavel Cagaš (1940), Pavel Cagaš, Pavel Kocour, Michal Konečný (lední hokejista), Josef Duchoslav, Marek Tichý, Jiří Súhrada, Evžen Musil (1927), Michal Straka (lední hokejista), Radoslav Kropáč, Jan Plodek, Lukáš Pabiška, Zdeněk Blatný, David Štich, Jakub Valský, Martin Bakoš, Josef Štraub, David Bruk, Miroslav Okál, Petr Macholda, Oldrich Kotvan, Tomáš Fořt, Petr Folta, Michal Piskoř, Martin Smeták, Roman Ryšánek, Luděk Krayzel, Daniel Zápotočný, Peter Čerešňák, David Štich, Lukáš Klok, Jiří Poner

Výpis všech požadovaných článků.


Citováno z „[cs.wikipedia.org]