This page uses content from Wikipedia and is licensed under CC BY-SA.

Miroslav Protivínský – Wikipedie

Miroslav Protivínský
Narození 7. září 1924
Trstěnice
Úmrtí 14. dubna 2015 (ve věku 90 let)
Alma mater Univerzita Karlova
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Prof. JUDr. Miroslav Protivinský, DrSc (7. září 1924 Trstěnice14. dubna 2015) byl český kriminalista a vysokoškolský pedagog. Ve své výzkumné činnosti se soustřeďoval na kriminalistickou praxi v mezinárodním kontextu a patříl mezi uznávané evropské kapacity ve vědecké kriminalistice.

Vystudoval Karlovu univerzitu, kde v roce 1966 spoluzakládal katedru kriminalistiky. V letech 19551966 působil v Ústřední škole Ministerstva vnitra (obdoba dnešní Policejní akademie) jako vedoucí katedry Veřejné bezpečnosti, posléze jako zástupce velitele školy a jeden rok jako její velitel.

V krátkém období v počátku normalizace působil jako velitel Kriminalistického ústavu SNB a následně po nucném odchodu působil až do roku 1990 na své alma mater Právnické fakultě Karlovy univerzity.

Po roce 1990 spoluzaložil Soukromou střední školu TRIVIS se zaměřením na právní a bezpečnostní činnosti, která následně získala akreditaci též jako Vyšší odborná škola v oborech Prevence kriminality a Krizové řízení. Působil i jako učitel a člen správní rady této školy.

Dlouhá léta vykonával funkci člena redakčních rad časopisů Kriminalistický sborník (vydává Kriminalistický ústav Praha Policie ČR) a Kriminalistika (vydává odbor prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR). Dále byl členem oborové rady Policejní akademie ČR v Praze.

Externí odkazy