This page uses content from Wikipedia and is licensed under CC BY-SA.

Gene L. Coon – Wikipedie

Gene L. Coon
Narození 7. ledna 1924
Úmrtí 8. července 1973
Národnost Americká
Alma mater Iowská univerzita
Povolání scenárista
Znám jako Lee Cronin
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Gene L. Coon (7. ledna 19248. července 1973) byl americký scenárista a producent, známý především díky své práci pro seriál Star Trek.

Kariéra

Coon sloužil v námořní pěchotě Spojených států po 4 roky během 2. sv. války. Jako scenárista má svůj podíl na filmech Dragnet, Bonanza, Zorro, Have Gun - Will Travel, Wagon Train, a The Wild Wild West. Později se stal produkčním právě pro Wild Wild West a posléze také pro seriál Star Trek. K týmu vytvářející Star Trek se připojil v polovině první sezóny a svou práci ukončil v polovině druhé série. Následně psal scénáře i pro třetí sérii pod pseudonymem Lee Cronin, protože tou dobou již měl smlouvu s Universal Studios a oficiálně nesměl pracovat pro Paramount.

Star Trek

Ve svých scénářích dal vzniknout několika fenoménům Star Treku, např. Klingoni (epizoda Věc soucitu), Khan Noonien Singh (Vesmírné sémě), Zefram Cochrane (Proměna) nebo Základní směrnice. Protože byl v pozici, kde mohl scénáře upravovat, jeho dílo tak sahá ještě mnohem dále, než k jeho skriptům. Znám je případ jeho pomoci, tehdy mladému scenáristovi Davidu Gerroldovi se scénářem epizody Trable s tribbly.

Umírá na rakovinu v roce 1973.

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Gene L. Coon na anglické Wikipedii.


Související články

Externí odkazy