This website does readability filtering of other pages. All styles, scripts, forms and ads are stripped. If you want your website excluded or have other feedback, use this form.

Olympic.cz > Jaroslav Sakala

4 1 3 dní do olympiády v
Tokiu

Hledat Podrobné vyhledávání sportovců »

Jaroslav
Sakala

1

Medaile na OH

Výsledky na OH

SportDisciplínaUmístěníOH Skok na lyžích družstva 3. ZOH 1992 Albertville Skok na lyžích družstva 7. ZOH 1998 Nagano Skok na lyžích družstva 7. ZOH 1994 Lillehammer Skok na lyžích velký můstek 7. ZOH 1994 Lillehammer Skok na lyžích střední můstek 13. ZOH 1994 Lillehammer Skok na lyžích střední můstek 15. ZOH 1992 Albertville Skok na lyžích střední můstek 26. ZOH 1998 Nagano Skok na lyžích velký můstek 41. ZOH 1992 Albertville Skok na lyžích velký můstek 56. ZOH 1998 Nagano Fotogalerie Videogalerie Datum a místo narození 14. 7. 1969, Krnov Sport Skok na lyžích Disciplína družstva, velký můstek, střední můstek Status Neaktivní

Mistr světa v letech na lyžích a člen bronzového olympijského družstva. Ze světových šampionátů má dvě stříbra a bronz.

Průběh týmového závodu na hrách v Albertville byl poznamenán neustálým snižováním nájezdu, kvůli němuž byly první dvě série skoků anulovány. Po prvním kole bylo kvarteto ve složení Tomáš Goder, František Jež, Jaroslav Sakala a Jiří Parma třetí s nevelkou ztrátou na Rakousko a Finsko, stejnou pozici udrželo omlazené čs. družstvo především díky povedenému pokusu zkušeného Parmy i v konečném pořadí.

O rok později na světovém šampionátu ve Falunu Sakala vybojoval individuální stříbro a bronz, navíc měl velkou zásluhu na týmové druhé příčce. V roce 1994 se závodník z Frenštátu pod Radhoštěm stal v Planici mistrem světa v letech a na OH v Lillehammeru jel jako jeden z favoritů. Sedmé a třinácté místo tak bylo zklamáním.

Poté u Sakaly nastal pokles výkonnosti, bez větších úspěchů závodil až do roku 2002. Po ukončení kariéry se vítěz ankety Král bílé stopy 1993 s pověstí rebela věnoval podnikání, provozoval skokanský web a vedl i českou ženskou reprezentaci. Později trénoval ve Slovinsku.

© ČOV 2018 - Olympic.cz, created by eSports.cz