This website does readability filtering of other pages. All styles, scripts, forms and ads are stripped. If you want your website excluded or have other feedback, use this form.

ČEZ Aréna - Ostrava Zábřeh stadion, Ostrava - Zábřeh (městská část)

Moravskoslezský kraj » okres Ostrava-město » stadion, sport.areál » ČEZ Aréna - Ostrava Zábřeh (stadion)
www.krasnecesko.cz/lokality/904-Cez-arena-ostrava-zabreh-stadion.html

ČEZ Aréna - Ostrava Zábřeh (stadion)

[ ID: 904 ]          další pojmenování: Ostrava Aréna

Popis Cestovní deník Kontakty Mapa Ceník Fotogalerie Otevírací doba Program Recenze Propagace Upravit text
Poptat ubytování
   v okolí ČEZ Aréna - Ostrava Zábřeh
HODNOCENÍ
79%
hodnotitelů: 5

Znak / logo

Turistický cíl ČEZ Aréna - Ostrava Zábřeh (stadion)

Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

Interiér stadionu (Kamler) Poloha


přidat fotografie

Čez Aréna - Ostrava Zábřeh - Jedna z dominant Ostravy. Budova ČEZ ARÉNY (bývalého Paláce kultury a sportu) byla otevřena v roce 1986. Za dobu své existence se v této víceúčelové hale konalo mnoho vrcholných sportovních evropských i světových šampionátů (v ledním hokeji, házené, vzpírání, volejbale, krasobruslení atd.), velkých koncertů (Sting, Aerostmith, José Carreras atd.), výstav (Metal, Motoršou, Nový byt a dům atd.) a jiných velkých akcí (Holiday on Ice, Mrazík, Romeo a Julie).
ČEZ ARÉNA je dnes, vedle Zimního stadionu Ledňáček a Městského stadionu, jedním ze středisek v majetku společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. ČEZ ARÉNA prošla v letech 2003 a 2004 rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, v rámci níž byla vybudována třípodlažní přístavba, byly rozšířeny šatny – nyní jich slouží 13 větších pro sportovce a 5 menších pro umělce. Celková kapacita ČEZ ARÉNY po modernizaci je 9.568 sedadel, z toho: 9.128 sedadel v sektorech A1-5, B1-8, D1-4 a C1,2 270 čalouněných sedadel nad sektory A2, B2 a B3 153 sedadel nad sektory A3, A4 a B4, náležejících ke skyboxům 17 míst pro tělesně postižené návštěvníky na plošině v sektoru C2. Kapacita haly je variabilní a nabízí mnoho variant podle druhu akce, při maximální variantě až 12.000 návštěvníků. Pro větší pohodlí návštěvníků akcí v ČEZ ARÉNĚ byla rozšířena sociální zařízení, vybudováno 6 bufetů a v přízemí 8 nových výčepů. V horních patrech haly bylo zbudováno 18 skyboxů s kapacitou 9 až 18 osob, všechny mají strukturovanou kabeláž s připojením na telefon, fax, satelit, počítač, televizi, internet. Pro invalidní návštěvníky jsou k dispozici WC s bezbariérovým přístupem, je pro ně připravena nájezdová plošina v sektoru C2 s kapacitou 17 míst. Dvě ze šaten jsou vybaveny tak, aby mohly být užívány také tělesně postiženými sportovci nebo účinkujícími. Všechny technologie v ČEZ ARÉNĚ byly přestavěny, stávající trafostanice byla osazena novými transformátory a novým soustrojím s dieselagregátem pro případ výpadku elektrického proudu. Objekt zabezpečuje nové zařízení elektrické a požární signalizace a elektrické zabezpečovací signalizace. Za brankami jsou umístěny nové velkoplošné světelné obrazovky, každá o ploše 45 m čverečních. Parkoviště nabízejí v přímém sousedství ČEZ ARÉNY 886 míst pro osobní auta a 5 pro autobusy, pro desítky autobusů jsou místa na přilehlých plochách. Rozšířené obslužné komunikace nabízejí ideální přístup pro auta ze směrů od Prahy a Brna a od hlavních komunikací z Polska a Slovenska.
Popis - Vezměte dvě mělké misky, překlopte je na sebe a opásejte je hranatými obručemi. Udělejte to vše dostatečně velké, raději o něco větší, nepoužívejte kružítko a všechny čáry kreslete podle pravítka. Dostanete socialistický obří monument, vítkovický Palác kultury a sportu od architekta V. Dědečka, dnes nazývaný podle sponzora ČEZ Aréna. Na rozlehlé pláni u Ruské ulice stojí od roku 1988, v roce 2004 zmodernizovaná. Interiér bez sloupů hokeji svědčí, jen za brankami jsou opět pouze malé nízké tribuny, které poněkud nabourávají iluzi opravdového hokejového kotle.


Dostupnost

 • Hlavní nádraží Ostrava - tramvají číslo 2 na zastávku Sport aréna, cesta trvá cca 22 minut.
 • Nádraží Ostrava - Svinov - tramvají číslo 7 na zastávku Palkovského (v době konání akce stojí také na zastávce Sport aréna), cesta trvá cca 8 minut
 • Nádraží Ostrava - střed - pěšky na zastávku Náměstí republiky (nebo Dr. Malého) nasednout na tramvaj číslo 2 k zastávce Sport aréna, cesta cca 11 (10) minut; ze zastávky Náměstí republiky lze nasednout také na tramvaj číslo 14, cesta trvá cca 15 minut.
 • Autobusové nádraží Ostrava - pěšky na zastávku Náměstí republiky (nebo Dr. Malého) nasednout na tramvaj číslo 2 k zastávce Sport aréna, cesta cca 11 (10) minut; ze zastávky Náměstí republiky lze nasednout také na tramvaj číslo 14, cesta trvá cca 15 minut.
 • Nádraží Ostrava - Vítkovice - tramvají číslo 11 na zastávku Sport aréna, cesta travá cca 4 minuty.
  Další informace
 • Provozovatel: HOKEJOVÝ KLUB - HC VÍTKOVICE STEEL a.s.
 • Založení klubu: 1927
 • Postaven: v roce 1988
 • Celková kapacita: 9.568 sedadel, až 12.000 návštěvníků
 • Klubové barvy: modrá a bílá

strana 1
přidat text nebo poznámkuNALEZNETE V OKOLÍ

Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.


(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze