This website does readability filtering of other pages. All styles, scripts, forms and ads are stripped. If you want your website excluded or have other feedback, use this form.

Wikiverzita

Wikiverzita:Hlavní strana

Z Wikiverzity Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vítejte na Wikiverzitě,
otevřeném výzkumném a vzdělávacím projektu

16. ledna 2019

Chcete se učit, zkoumat, něco tvořit?

Wikiverzita je tu pro vás všechny bez ohledu na věk či stupeň dosaženého vzdělání. Na rozdíl od běžných škol neposkytuje žádné ucelené či systematické vzdělání: Namísto toho zde vytváříme různé projekty na témata, která nás zajímají. Učíme se tím, že sami něco tvoříme. Wikiverzita je jedním z mála projektů, kde podporujeme vlastní výzkum.

Kategorie, kterými je možno začít

Představujeme

Latina pro začátečníky je kurz, který chce dovést čtenáře od prvního seznámení s latinským jazykem až k četbě jednodušších textů pomocí slovníku. Sestává z jednotlivých lekcí, které odkazují na příslušnou gramatiku. Kurz je psán pro čtenáře, který je schopen si dohledávat slova v latinsko-českém a česko-latinském slovníku.


Představujeme další projekty…

Nejlepší projekt

Databáze snů je název výzkumného projektu české Wikiverzity, ve kterém účastníci pravidelně zapisují to co se jim zdálo a vytváří tak sbírku snů. K těmto snům se pak mohou vyjadřovat na diskusních stránkách. První část tohoto projektu se snaží vytvořit obsáhlou databázi snů, v druhé by pak mělo dojít k jejich vyhodnocení a vědeckému zkoumání. Nejlepší projekty

Chcete něco vytvořit?

 1. Přečtěte si, jak se na Wikiverzitě zakládá nový projekt.
 2. Podle potřeby se podívejte na návod, jak edituje wikitext.
 3. Pokud si chcete něco nezávazně vyzkoušet, hrejte si na pískovišti.

Potřebujete pomoc?

 • Nápověda – hlavní nápověda s rozcestníkem na další druhy pomoci.
 • Nejčastěji kladené otázky
 • Diskusní prostor – pokud máte nějaké návrhy, chcete něco sdělit ostatním uživatelům nebo jen prodiskutovat nějaký problém.
 • Nástěnka správců – pokud potřebujete zásah správce, např. zamykání/odemykání stránek, přesuny nepřesunutelných stránek, vyřešit problémy technického rázu apod.
 • IRC kanál #wikiversity-cs – rychlejší způsob komunikace pro uživatele české Wikiverzity.

Ostatní projekty

Wikiverzitu, wiki běžící na otevřeném a svobodném softwaru MediaWiki, provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje také řadu dalších otevřených mnohojazyčných projektů:

Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikicesty Wikizprávy Wikidruhy Wikidata Commons Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřený cestovní průvodce Otevřené zpravodajství Adresář biologických druhů Svobodná databáze vědomostí Sdílená sbírka médií Citováno z „[cs.wikiversity.org]

Navigační menu

Osobní nástroje

Jmenné prostory

Varianty

  Zobrazení

  Další

   Navigace

   Komunita

   Tisk/export

   Na jiných projektech

   Nástroje

   V jiných jazycích

   Upravit odkazy