This website does readability filtering of other pages. All styles, scripts, forms and ads are stripped. If you want your website excluded or have other feedback, use this form.

Wikizprávy

Wikizprávy:Hlavní strana

Z Wikizpráv Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zprávy

pátek 24. květen 2019

přidejte krátkou zprávu do denního přehledu pro 24. květen 2019

24. květen v minulosti

čtvrtek 23. květen 2019

 • Škoda Auto oficiálně představila svou dílčí značku iV, která bude sdružovat všechny budoucí elektrifikované modely značky, a vstoupila do éry eMobility. Představena byla nová i elektrifikovaná verze vozu Superb. Premiéru měl i první sériově vyráběný elektrický vůz Citigoe iV. Škoda Auto využila k představení IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 v Bratislavě, jehož je po sedmadvacáté oficiálním sponzorem. Dle předsedy představenstva Bernharda Maiera bude elektrická budoucnost vypadat: „Dlouhý dojezd, krátká doba nabíjení a, což je pro nás ve Škoda Auto obzvlášť důležité, dostupné ceny. Tímto aktivně přetváříme naši firmu z, řekněme, velkovýrobce automobilů v Simply Clever společnost nabízející ta nejlepší řešení v oblasti mobility.“ Jako první se představilo plně elektrické CITIGOe iV, po kterém následoval model Superb iV.
23. květen v minulosti

středa 22. květen 2019

 • Česko a další státy zasáhly povodně. V některých oblastech dosahovaly řeky až třetího stupně povodňové aktivity. V následující dnech by mělo i nadále pršet.
22. květen v minulosti

úterý 21. květen 2019

 • Mohutný lesní požár v kanadské provincii Alberta zničil již přibližně 70 000 hektarů lesů a stále není pod kontrolou. Obyvatelé městečka High Level byli evakuováni a byly uzavřeny některé úseky dálnic.
 • Tlaková níže Axel a s ní spojené silné srážky působí značné materiální škody v Německu a východním Švýcarsku. Na řadě míst byla přerušena silniční i železniční doprava, v Berlíně byl vyhlášen na čas i mimořádný stav.
21. květen v minulosti

pondělí 20. květen 2019

 • Ministerstvo financí představilo státní rozpočet pro rok 2020 se schodkem 40 miliard korun.
 • Nově inaugurovaný prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj rozpustil parlament. Během dvou měsíců plánuje vyměnit i některé členy vlády.
 • Vstoupily v platnost nové definice některých základních jednotek soustavy SI.
 • Úmrtí:
  • Niki Lauda, rakouský pilot Formule 1 (* 22. února 1949)
20. květen v minulosti

neděle 19. květen 2019

 • Čínské firmy provádějí v sibiřských lesích masivní těžbu dřeva. Podle údajů za rok 2017 vytěžily přes 22 milionů tun, přibližně čtvrtinu celkové těžby v Rusku. Předpokládá se přitom, že dvě třetiny lesů Číňané vytěží nelegálně.
19. květen v minulosti

sobota 18. květen 2019

 • Vítězem Eurovision Song Contest 2019 se stal nizozemský zpěvák Duncan Laurence s písní „Arcade“.
18. květen v minulosti

O Wikizprávách

Jak napsat zprávuJak editovat stránkuPravopisné radyGeografické radyKategorie a kategorizacePískoviště pro zkoušení nanečistoMezijazykové odkazyObrázkyDiskusní stránkaŠablony

Napište zprávu

Wikizprávy, wiki běžící na otevřeném a svobodném softwaru MediaWiki, provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje také řadu dalších otevřených mnohojazyčných projektů:

Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikicesty Wikiverzita Wikidruhy Wikidata Commons Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřený cestovní průvodce Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Svobodná databáze vědomostí Sdílená sbírka médií


Citováno z „[cs.wikinews.org]

Navigační menu

Osobní nástroje

Jmenné prostory

Varianty

  Zobrazení

  Další

   Navigace

   Komunita

   Na jiných projektech

   Tisk/export

   Nástroje

   V jiných jazycích

   Upravit odkazy